Roubenky vypadají vždy od pohledu velice atraktivně. Také jste už o tom uvažovali, ale myslíte si, že byste se vrátili spíše do minulosti? Omyl. Jde o velmi žádané stavby, u kterých se tradiční provedení značně vylepšilo, aby nijak neomezovalo moderní styl bydlení.
Snadno montované moderní roubenky
Stavba každého domu zabere dost času. U roubenky můžete počítat s rychlou realizací, a to klidně podle vašich představ. Ano, stačí nastínit vaše plány, nebo přinést náčrt základní stavby a odborná firma vám připraví 3D návrh, který vám usnadní rozhodování, zda je to přesně ono, či ještě uděláte menší změny. Jakmile se schválí plán, přijdou na řadu tesařské práce. Zhotoví se očíslované díly, které pak při realizaci do sebe dobře zapadnou, protože se použily výhradně kvalitní materiály a osvědčené postupy. Nejčastěji se volí červený západní a žlutý cedr, lepená borovice, masivní konstrukční dřevo nebo smrk. Moderní roubené domy vznikají klasickým nebo sendvičovým systémem. Hrubá stavba se dokončí do čtyř až pěti dní.
Stavby z červeného cedru
Zaslechli jste již informace o červeném cedru? Strom dosahuje výšky od čtyřiceti do šedesáti metrů. Kmen má průměr kolem tří metrů, někdy však až okolo šesti. Cedr červený se pro své přednosti využívá na vnitřní obložení, fasády, na palubky pro terasy, ale také na podlahy do interiéru. Staví se z něho ploty, pergoly a altány. Poznáte ho podle své originální struktury a vůně. Snadno se zpracovává a má výbornou trvanlivost, i když jde o lehký materiál. Toto dřevo natáhne vlhkost, tudíž bude odolný i bez impregnace a ochranných nátěrů. Odolává plísním, houbám, hmyzu a změnám klimatických podmínek. Na https://www.bartos.cz/cs/materialy-cerveny-zapadni-cedr-27.html se můžete podívat na další vlastnosti, které vám usnadní rozhodování při výběru materiálu na vaši vysněnou roubenku.