Poměrů neznalý člověk by si mohl myslet, že se u nás žije docela dobře. Vždyť má prakticky každý z nás nějaké ty příjmy a každý si tak může nakoupit to, co potřebuje k životu. Ovšem realita je přece jenom dost odlišná. Jistě, příjmy skutečně vesměs máme, jenže tyto nejsou velice často ani zdaleka ideální, tedy dostatečně vysoké. A tak sice míváme nějaké peníze a na trhu určitě je k sehnání vše, co je jenom k životu zapotřebí, jenže tím, co míváme, nejednou všechno nezaplatíme. Příjmy mnohých z nás nestačí na luxusní život a mnohým nevystačí ani na holé živobytí.
A co potom s tím? Co si počít ve chvíli, když je třeba platit, ovšem v peněžence už dost možná nezbývá ani koruna?
Pak pomůže jedině využití úspor, a scházejí-li i tyto, přijde ke slovu půjčka. A nejspíše nějaká ta hypotéka bez doložení příjmu či americká hypotéka bez registru.
Proč právě tyto?
Odpověď na právě vyřčenou otázku se ukrývá vlastně už i v jejich názvech. Zatímco totiž žadatel, který není takzvaně bonitní, neuspěje se žádostí v bance například kvůli tomu, že má jen příliš nízké příjmy nebo nějaký záznam v registrech dlužníků, oznamující světu, že už dotyčný v minulosti něco řádně nesplácel, u výše zmíněných nebankovních hypoték v tomto problém tkvět nemusí. Ty se mohou poskytnout i tomu, kdo vydělává málo a má i nějaký ten záznam v registrech. A případně i jiné nedostatky.
Je to prosté. U nebankovní hypotéky se ručí za řádné splácení dáním nemovitosti do zástavy a další kladení přemrštěných požadavků už je tak bezpředmětné. A nejeden nedostatek se tu dá i tolerovat. Protože kdyby dlužník nesplácel, o zastavenou nemovitost přijde, a to si určitě rozmyslí.
A tak si tu stačí jenom zažádat přes internet, dohodnout se se zástupcem nebankovní společnosti na detailech a zakrátko již může být žadateli vyplacena taková nebankovní hypotéka až ve výši sedmdesáti procent odhadní ceny oné nemovitosti. S možností splácet třeba i hodně dlouho a po malých částkách, ba i s dalšími přednostmi. A sotva najdeme něco lepšího.