kamerový systém
Bydlení Reality

Aby vám neunikla ani myška

Ne nadarmo se říká „důvěřuj, ale prověřuj“! Vloupání, krádeže a napadení nejsou v současném světě ničím výjimečným, a protože nemůžete být jednou nohou na deseti místech, vznikají stále dokonalejší systémy schopné monitorovat obávaný prostor.

Moderní přístroje stráží menší i větší objekty, rodinné domy nebo určitý druh zboží. Právě velikost sledované plochy je spolu s dalšími okolnostmi rozhodující pro volbu konkrétního zařízení. Kamerový systém funguje na analogovém nebo digitálním principu, přičemž obě varianty mají svá specifika. V případě, že se v nabídce kamer úplně neorientujete, požádejte o pomoc kvalifikovaného pracovníka, jenž vám poradí nejen s výběrem vhodného produktu, ale posléze jej též namontuje a nastaví dle individuálních požadavků.

Nedejte vandalům šanci

Jako u všeho, i v této kategorii najdete různě nákladnou elektroniku, přičemž cena se odvíjí od funkcí a vlastností výrobku. V případě monitoringu rozlehlejšího prostoru se často zapojuje více kamer současně, aby nevznikala hluchá místa, která systém nezachytí. Zařízení jsou decentní, často neviditelná, záleží jen na vás, zda na ně v daném objektu chcete upozornit či nikoli. Zvláště digitální IP kamery pak k přenosu dat vyžadují adekvátně rychlou síť.

Buďte nonstop v obraze

Dostupné kamery se mezi sebou v mnohém liší, aby si zákazník mohl zvolit co nejideálnější model. K dostání jsou přístroje se záznamem i bez něj. Při monitoringu malé plochy záznam možná oželíte, v případě kontroly velkých skladišť, výrobních hal, obchodů a ostatních obrovských míst je ovšem možnost zpětného přehrávání záznamu důležitá! Nuance používaných kamer tkví také v kvalitě záznamu, schopnosti detekovat míru pohybu nebo eliminovat okolní šum. Někteří klienti zároveň vyžadují upozornění alarmem či přímé napojení kamery na policejní složky.

Po nainstalování vybraného modelu je manipulace i obsluha zařízení jednoduchá. Pakliže nedojde k silnému poškození ze strany pachatele, vykazují přístroje dlouhou životnost danou především kvalitou jednotlivých komponentů.