závěsy
Dekorace a bytový textil

Bytový textil a jeho funkce v domácnosti

Je váš byt chladný a neútulný? Nečiší z něj příjemná atmosféra domova, ale spíše prázdnota a sterilita? Možná jste při jeho zařizování zapomněli na důležité doplňky, které dodávají pokojům tu správnou náladu. Není jimi nic jiného než dekorativní i funkční bytový textil. Ten dokáže rozzářit domácnost, ať už je laděná do rustikálního nebo moderního stylu. Na trhu dnes snadno seženete jak designové, tak tradiční textilní doplňky, stačí si jen vybrat ty, které vašemu oku lahodí nejvíce.

závěsy

Proč se záclony vrací do módy

Na začátku nového tisíciletí se z domácností začaly vytrácet záclony a závěsy. Ty nahradily žaluzie nebo moderní rolety a záclony začaly být považovány za retro. V posledních letech se však tento bytový textil vrací do módy. Mnoho lidí si oblíbilo venkovský styl bydlení, k němuž záclony i závěsy neodmyslitelně patří. Nejen v rodinných domcích a chalupách, ale také v městských bytech můžete spatřit čím dál tím více oken s tímto dekorativním textilem. Není se čemu divit, protože právě on umí každý pokoj hezky zútulnit a osvěžit tak, že se v něm člověk cítí pohodlně a příjemně. Kromě toho si dnes můžete jednoduše zakoupit hotové záclony v internetovém obchodě a nemusíte kvůli tomu shánět někoho, kdo by vám je ušil, jak tomu bylo dříve. Na trhu seženete velké množství provedení, vzorů i délek.

Zásoba povlečení je nezbytnost

Bytovým textilem, který má funkční i dekorativní charakter, je povlečení. Každá domácnost by měla disponovat jeho dostatečným množstvím, neboť se z hygienických důvodů musí poměrně často měnit a prát, a to ideálně každých 14 dní. Zejména některé materiály vyžadují častější výměnu. Z nejpoužívanějších tkanin pro výrobu povlečení je možné zmínit bavlnu, satén a mikroplyš. Všechny tři materiály vynikají dlouhou životností, jsou příjemné na dotek a vypadají stylově. Satén se hodí spíše do letních měsíců, mikroplyš naopak oceníte v zimě a na podzim.