Bydlení Dům a stavba

Domácí sauna aneb wellness centrum v domě či bytě

Wellness aktivity jsou aktuálně velmi populární a starost lidský organismus obecně též. I z toho důvodu se začaly vyrábět vymoženosti, díky kterým si lze obydlí vybavit tak, aby poskytovalo zázemí i pro tyto aktivity. Typickým příkladem za vše je domácí sauna, kterou si zvládne sestavit každý alespoň trochu zručný člověk.

Domácí sauna představuje maximální komfort a pohodlí pro všechny vyznavače saunování, kteří si tak mohou sovu oblíbenou činnost dopřávat, aniž by museli opustit svůj domov. Jestliže tato myšlenka nadchla i vás, můžete se rozhodnout mezi čtyřmi hlavními typy:

  • klasickou
  • parní
  • infračervenou
  • kombinovanou, která vzešla ze spojení klasické a infračervené sauny

Pozitiva saunování

Saunování jako takové bývá často doporučováno lékaři. A proč? Především pro blahodárné účinky, které s sebou pravidelný pobyt v sauně přináší. Za všechny stačí jmenovat celkové posílení imunity, zlepšení činnosti srdce či odstranění problémů s látkovou přeměnou v organismu.

Saunu si sestavíte během několika minut či hodin

Domácí sauny se povětšinou prodávají jako stavebnice, které si lze sestavit svépomocí. Jejich zprovoznění posléze spočívá především v zapojení do zásuvek, protože často se pro domácí užití v bytě volí infrasauna, jejímž zdrojem je elektřina. Běžné typy saun lze zakoupit již od přibližně 20 000 Kč. Někomu může taková investice připadat příliš vysoká, ale je třeba nezapomínat na to, že prevence před mnohými nemocemi, kterou sauna poskytuje, je k nezaplacení.

Domácí sauna je hitem, který dobyl srdce nejednoho majitele bytu či domu. Není to však nic překvapivého, když se vezme v potaz fakt, že saunování je činnost zkušenostmi prověřená, a tak jsou udávaná pozitiva skutečná a ověřitelná.

1 komentář

  1. Milujem saunovanie a plánujem si saunu i domov zakúpiť. Rozhodol som sa pre infrasaunu.

Komentáře nejsou povoleny.