Bydlení Dům a stavba

Dřevo – přírodní materiály stále vedou

Dřevo je vynikající a skvělý stavební materiál, který člověk používá a využívá již od velmi starých dob. Vedle kamene se jedná zcela jistě o jeden z nejstarších stavebních materiálů na světě.

Dřevo ve stavebnictví

Obliba dřeva je neustále značná. Dřeva je totiž pořád dost. Je tomu tak proto, protože se jedná o obnovitelnou surovinu. Dřevěné budovy taktéž vydrží velmi dlouho. Mnohé dřevěné stavby již pamatují ledacos. Velmi zachovalé jsou například dřevěné krovy, které jsou na mnohých chalupách již léta a stále jsou v dobrém stavu. V naší zemi máme například dřevěnice, jejichž věk je úctyhodný. Totéž platí o dřevěných stavbách  v Japonsku nebo v Číně.

Dnes se ze dřeva staví ekologické domy. Rovněž na západě patří dřevo k velmi častým materiálům na stavbu domů. Drevené vchodové dvere či dřevěná okna jsou proto ideální kombinací.

Výhody dřeva

Značnou výhodou dřeva je, že jde o velmi čistý přírodní materiál. Dřevěné stavby jdou také snadno a poměrně dobře tepelně zaizolovat. Takové dřevěné stavby významným způsobem ušetří na provozních nákladech a jsou ekologické.

Nábytek ze dřeva

Dřevo se v neposlední řadě velmi často používá pro zhotovování nábytku. Dřevěný nábytok má totiž stále své přednosti. Dřevěný nábytek je totiž stále v kurzu, neboť dodává do bytu a interiéru kus nádherné přírody. Nábytek ze dřeva je rovněž příjemný na pohled i na omak, takže na lidskou psychika působí jednoznačně kladně a pozitivně. Dřevo taktéž dlouho vydrží, takže kvalitní dřevěný nábytek se často dědí z generace na generaci.

Dřevo je ideální materiál pro kutily

Dřevěný nábytek nemusíte pouze draze kupovat, můžete si ho také sami vyrobit. Navlečte si montérky a dejte se do práce. Ze dřeva se toho dá vyrobit opravdu mnoho. Šikovný domácí kutil se poradí téměř se vším. Ze dřeva si můžete vyrobit krásnou pergolu na zahradu nebo stěnové obložení.

Dřevo je vskutku univerzální materiál, který najde uplatnění ve všech oblastech našeho života.