Bydlení

Hra na detektiva: co odhalí koupelny

Každý máme jiný styl. Odráží se v tom, co si oblékáme, co jíme, do jaké společnosti chodíme, jakou kulturu si vybíráme. Hodně o naší osobě napoví také náš domov a to, jak ho máme zařízený. Výrazné barvy a spousta doplňků může svědčit o veselé nebo také nevyrovnané povaze. Byt odkazující na vintage styl, květiny na tapetách a chlupaté koberce nám napovídají, že jsme doma u romantické bytosti. Interiéry, které jsou zařízeny stroze, moderně a nikde nenajdete ani smítko, odhalují člověka se smyslem pro pořádek, který se snaží mít též uklizeno ve svém vlastním životě.

Pokud si chcete zahrát na psychologa, pravděpodobně využijete ke svému pátrání po hostitelově povaze obývací pokoj a ložnici. Tyto místnosti každý člověk rád opečovává a zařizuje dle svého nejlepšího vkusu. Ale je tu ještě jedna věc, kterou můžete podle zařízení bytu zjistit. Zda v prostorech žije muž nebo žena. V tuto chvíli však nejde o roli psychologa, ale detektiva, který by se v rámci svého pátrání měl vypravit především do koupelny.

vybavení do koupelny

Muž a žena: různé pohledy, různé vybavení

Nejsou to zdaleka jen kosmetické potřeby, které napoví, zda je pánem domu muž či žena. I vybavení a nábytek si každé pohlaví vybere jiné. Černá, bílá šedá a jejich kombinace jsou přesně ty barvy, po kterých by sáhlo značné procento mužské populace. V ryze dámské koupelně však z těchto barev najdete jen bílou, kterou většinou doplňují jemné pastelové barvy. Nacházíte-li se na neutrální půdě, kde nepřevažují dámské ani pánské elementy, nezbývá vám, než se podívat na výše zmiňované kosmetické přípravky, čímž pravděpodobně dojdete k jednoznačnému odhalení. Rozhodně je však zajímavé sledovat, jak muži a ženy přistupují k vybavení svých koupelen.

Černá a strohá versus růžová a zaplněná koupelna

Zajímá vás, jak vypadá moderní koupelna podle chlapa? Rozhodně je zařízena jednoduše a funkčně. Často nechybí multifunkční hlavice od sprchy ani podlahové vytápění. Na umyvadle se můžete setkat s automatickým dávkovačem mýdla. V pánsky zařízené koupelně nenajdete žádné květiny, které by se mohly třeba převrhnout a všechno má své určené místo. Sušák zdobí opravdu velká kvalitní osuška z příjemného materiálu, a to pravděpodobně v černé, šedé, bílé nebo béžové barvě. Minimálně jedna věc v koupelně je rozhodně černá.

zrcadla do koupelny

Naproti tomu dámská koupelna se vyznačuje více barvami. Může být laděna celá do červené barvy nebo světle modrých, fialových či růžových odstínů. Většina žen si potrpí na výzdobu a někdy se jí ani koupelna nevyhne. Na okně trůní květina, najdete tu malé ručníky v různých barvách. Mnohdy nechybí proutěné košíky na kosmetické potřeby nebo malé dřevěné poličky. Skříňka na šperky je jasným signálem toho, že zde žena žije, nikoliv jen přebývá.

Velké zrcadlo: dominanta každé koupelny

Zrcadlo tvoří hlavní prvek koupelny, který muži i ženy upřednostňují ve velkém formátu. Všichni se v koupelně chceme zkrášlit a upravit, což při použití malého zrcadla není příliš komfortní. Zrcadla do koupelny by měla být nejen velká, ale také správně ze všech stran osvětlená, abychom viděli reálný odraz sama sebe a ne jeho špatným světlem zastíněnou podobu. Důležité je vytvořit u zrcadla světlo podobné tomu venkovnímu a o to se ve svých koupelnách snaží muži i ženy.

Nyní se můžete podívat do koupelny u sebe doma. Mohl by zkušený „detektiv“ přijít na to, kdo se postaral o její vybavení i bez pohlédnutí na kosmetické přípravky? Které elementy zde převládají? A není na čase to změnit?

Chcete-li dodat své koupelně více dámského nebo mužského stylu, zaměřte se na koupelnové vybavení z Möbelix.cz, kde rozhodně nebudete mít problém s hledáním vlastního já v podobě různých doplňků.