Bydlení Dům a stavba Rekonstrukce

Jak na rekonstrukci koupelny?

Koupelna je místem, bez něhož by domácnost víceméně nefungovala. Prakticky v ní začíná každý nový den, a tak je více než žádoucí, aby byla nejen účelná, ale také velmi pěkná. Současné trendy navíc volají i po tom, že moderní koupelna je i malé domácí relaxační centrum. Chystáte se na rekonstrukci této místnosti? Pak vás může tento článek nasměrovat tak, abyste došli do kýženého cíle – krásné koupelny.

Rekonstrukce koupelny je akcí, která vyžaduje nejen dostatek času, ale také financí. Vždyť přestavba koupelny znamená obrat domácí rozpočet o nejméně 70 000 Kč. Odměnou je však – zejména v panelových bytech – odstranění nevzhledného umakartového jádra, které nepůsobí zrovna vábivým dojmem.

Při rekonstrukci můžete šetřit místo

Přestavba koupelny znamená nové uspořádání prostoru, které může přinést více volného místa a celkově vzdušnosti, což zvláště ocení majitelé malých panelákových koupelen, v nichž se téměř nedá hnout. Zvažte tedy, zda nebude lepší vyměnit vanu za sprchový kout, nebo přinejmenším pořídit moderní řešení, kdy je umyvadlo umístěno nad jedním koncem vany. Možností je spousta.

K ušetření místa může také dojít propojením koupelny a záchodu. Často je v bytech k vidění trend minulé doby, kdy se záchod umístil do samostatné místnosti i za cenu toho, že to byla velmi úzká nudle navozující pocity klaustrofobie. Spojením obou místností lze tedy ušetřit spoustu vzácných centimetrů, které se budou hodit jinde.

Nebojte se rekonstrukce koupelny, bude trvat přibližně 5 až 10 pracovních dní, po jejichž skončení si budete moci užívat pocitu z nového prostoru, který vám má co nabídnout.