rekonstrukce střechy
Rekonstrukce

Jak se pořízení nové střechy promítne do ceny rekonstrukce domu?

rekonstrukce střechy

Rekonstrukce domu je poměrně velkou investicí, při níž je obvykle třeba si najmout firmu, která to zvládne na klíč. Často bývá nutné vyměnit dřevěné krovy a dát novou krytinu, jejíž cena se odvíjí od použití různých druhů materiálů. Které jsou nejlepší?

Rekonstrukce střechy

Odpověď na to, která střešní krytina je nejvhodnější a nejlepší, se hledá těžko. Záleží na mnoha faktorech, jež je třeba posoudit, a podle toho vybírat. Mezi ty podstatné patří zejména životnost střechy. Přece jen se jedná o dlouhodobou investici, která by měla dobře sloužit řadu let. Zde je sázkou na jistotu výběr střechy z hliníku. Je nejen velmi lehký, takže nezatěžuje konstrukci, ale je také velmi odolný vůči povětrnostním vlivům a jeho životnost se čítá až na pět desítek let. Investice do rekonstrukce střechy s použitím hliníku je sice větší, ale použité náklady se vrátí právě díky její životnosti. Ekonomicky smýšlející majitelé nemovitostí, ať už se jedná o rodinné domy nebo bytové, často o tomto druhu střechy přemýšlejí. 

Oprava střechy

Oprava střechy také většinou představuje pořízení nové střešní krytiny, případně výměnu vadného trámu v krovu. Oblíbené jsou také betonové tašky, jež vyžadují pevnou konstrukci střechy, aby vydržela jejich hmotnost, která patří k těm větším společně s pálenou taškou, jež přísluší už po staletí ke tradičním střešním krytinám. Nejlehčí krytinou je hliník.

Střechy Praha

Pro rekonstrukci a opravu střechy je většinou třeba si vybrat kvalitní firmu a nechat si práce udělat na klíč. Společnost Novák patří k těm podnikům, které umějí udělat takové střechy. Praha je hlavní lokalitou jejího působení. Svou činnost zaměřuje nejen na rodinné domy, ale také na bytové, kde vytváří i luxusní podkrovní byty. Ročně realizuje na tři sta nových střech, má tedy dostatek zkušeností, které v průběhu své existence nasbírala.