stěhování v Praze
Bydlení

Jakých chyb se dopouštíme při výběru stěhovací firmy?

stěhování v Praze

Jelikož stěhování v Praze či kdekoli jinde je časově náročné a často velice zdlouhavé, nemůžeme se divit tomu, že využíváme služeb profesionálních stěhováků. Se stěhovací firmou je stěhování bytu nebo domu rázem daleko snazší, rychlejší a v konečném důsledku také daleko levnější. Je však pravdou, že v posledních letech se řada lidí dopouští při výběru stěhovací firmy řady chyb. Zmiňme si proto ty nejčastější chyby, kterých se při výběru stěhováků dopouštíme a předcházejme jim. Vyhneme se tím spálení nebo až příliš vysokým nákladům spojeným se stěhováním. 

Neprověření firmy

Velkou, ale opravdu velkou chybou je, že si firmu neprověřujeme. Na trhu se aktuálně nachází řada podvodníků, kteří z lidí chtějí vymámit jenom peníze, a právě před nimi bychom se měli mít na pozoru. Pokud si neprověříme firmu, respektive pokud si nepročteme obchodní podmínky a reklamační řád, můžeme být pak opravdu velmi nemile překvapení. 

Důležité je vše si prostudovat a pročíst ještě předtím, než smlouvu s firmou podepíšeme. Po podpisu už není cesty zpět. 

Výběr firmy po telefonu

Víte, proč většina pojišťováků nebo finančních poradců volí komunikaci přes telefon? Protože takto je větší pravděpodobnost, že vás takzvaně “ukecají”. Ryze e-mailová komunikace není tak přínosná, účinná a efektivní. Podobně to začali dělat i mnozí stěhováci, tedy respektive stěhováci, kteří nejsou zrovna výhodní. Když o ně projevíte zájem, rázem se s vámi zkontaktují po telefonu a vychválí své nabízené služby do nebes. 

Na toto si však dejte velký pozor. Není dobré vybírat si stěhovací firmu po telefonu. Platí zkrátka pravidlo, že seriózní nabídka nikdy nebude po telefonu nabídnuta. Navíc pokud se nebudou ani vyptávat na to, co konkrétně budou stěhovat, pak dejte od spolupráce ruce pryč. V ideálním případě se společně setkejte, ujasněte si, co všechno se bude stěhovat, a pusťte se do práce.