pelíšky pro psy
Bydlení

Každý psí kožíšek ocení pelíšek

Každý kožíšek určitě ocení svůj pelíšek, i když to někdy v bytě vypadá na pořádnou okupaci veškerého interiérového vybavení. Zvíře se vždy stane pánem domu a pomalu si získává srdce lidských přátel. A ti mu splní vše, co naleznou v jeho v prosebných očích.

Vhodné místo pro pelech

Nejprve vyberte místo, kam se váš mazlík uchýlí v době odpočinku. Vše se odvíjí podle povahy psa. Některý potřebuje být někde stranou, jiný zase chce cítit blízkost lidí. Pelíšky pro psy seženete v různé kvalitě, velikosti a provedení. Barva se stane důležitou především pro vás, abyste dobře sladili vybavení. Psovi je skutečně jedno, jestli dostane leopardí vzor, žlutou barvu, barevné kostičky nebo mašličkami potištěnou látku. Nesmíte mu však odepřít dostatek prostoru v pelíšku pro psy. Měl by se tam vejít celý. Nejlépe mu pořiďte druh, kde se může ještě trochu roztáhnout.

Tady hlídám já!

Tato hláška se nejčastěji objevuje na vratech či u boudy, ale určitě si váš štěkací mazel dobře pohlídá i své místo k odpočinku. Proč ne, když tvarem připomíná psí boudu a vchod musí strážit před ostatními vetřelci. K velmi oblíbeným patří pelíšky pro psy ve tvaru oválu nebo čtverce s vystouplými hranami. Pejsci se uvelebí uvnitř a okraje využívají jako polštáře, kam si s chutí položí hlavu. Dejte pozor na plastové pelechy s matrací uvnitř. Zde dochází k jejich okusování, což nepatří zrovna ke zdravým zálibám.

Určitě zkuste vyzkoušet samostatnou matraci. Snadno ji seženete speciálně pro vaše zvířecí miláčky v různých rozměrech a tvrdostech. Rovněž se liší síla vystýlky. Zavrhněte pelechy, kde nenajdete dobrý způsob k jejich čištění. Určitě vám ubude mnoho starostí, když je snadno vyprášíte, vyluxujete nebo rovnou strčíte vyprat do pračky. Myslete na vaše čtyřnohé přátele a dopřejte jim pocit, že mají kout, kam se rádi vrátí.