kuchyně
Bydlení

Nepodceňujte důležitost kuchyně!

kuchyněPředstavte si kuchyň snů. Jaká by asi byla? Prostorná, světlá a v moderním designu? Nebo dáváte přednost rustikálnímu stylu a přírodním barvám? Ať tak, či onak, každá kuchyň by měla být zařízena tak, aby se vám v ní především dobře pobývalo. Slovo „pobývalo“ používáme záměrně, neboť kuchyně v dnešní době neslouží jen k vaření. Často je právě tato místnost středobodem našeho života doma.

V kuchyni probíhá náš každodenní život

Po předsíni je to ta první místnost, do které s taškami plnými jídla po nákupu vstoupíme, když přijdeme domů. Vybalíme potraviny a už nás vítá jedno hladové dítě, po něm hned druhé a možná i manžel nebo partner, pokud je už z práce doma. Rychlou kávu s kamarádkou nebo kamarádem si také mnoho z nás dává právě v kuchyni. Je to také většinou to první místo, kam zavedeme návštěvu, když jí chceme ukázat náš domov. Jedná se o důležitou část domova, dá se říci naši vizitku.

Kuchyň o nás hodně napoví

Možná byste nevěřili, podle čeho všeho můžete poznat charakter a náturu člověka. Ano, i podle kuchyně! Je dostatečně světlá, uklizená, každý spotřebič má své místo? Pokud se právě chystáte svou kuchyni rekonstruovat, nebo stojíte v prázdné místnosti nově koupeného domu, kde má mít budoucí kuchyně místo, nezapomeňte na staré známé a osvědčené pravidlo „Dvakrát měř, jednou řež“. Kuchyně totiž není místností, kde se dá jednoduše změníte nebo přemístíte nábytek tak, jako to můžete udělat v obýváku, který se vám nepovede na první dobrou. Kuchyň po mnoho let zůstane taková, jakou si ji napoprvé pořídíte!

Kuchyň snů může být realitou!

Nechejte si ji vyrobit na zakázku přesně podle svých představ. Nábytek na míru od českého výrobce je kvalitní, moderní a vyroben s maximální precizností. Komponenty vaší kuchyně budou sjednocené jak materiálově, tak barevně. Stejně jako můžete mít luxusní, na zakázku vyrobené vestavěné skříně v obývacím pokoji, můžete mít na míru přesně podle vašich představ vybavenou kuchyň. Co je pro vás důležité? Hodně prostoru na kuchyňské potřeby? Dlouhá linka z krásného, ušlechtilého materiálu? Budete v kuchyni také stolovat nebo máte jídelnu zvlášť? To vše a mnohem víc je potřeba zvážit a po rodinné dohodě konzultovat s odborníkem, který poradí a případně vylepší vaše nápady.

Při plánování kuchyně se musí myslet na všechno. Například na úložný prostor, umístění vývodů elektřiny a vody, ideální uspořádání kuchyně, aby se vám v ní dobře pohybovalo. Právě to by vám mohlo uniknout a potom byste se při rekonstrukci nebo výstavbě nové kuchyně mohli potýkat s mnoha zbytečnými problémy.

Pokud stále nevíte, kde s návrhem vlastní kuchyně začít, můžete se nechat inspirovat v sekci kuchyně fotogalerie, kde naleznete ukázky realizovaných kuchyní společností JN Interier.