nátěry fasád Plzeň
Reality

Nový nátěr fasády prodlouží její životnost a vrátí ji její pěkný vzhled

Fasáda je pro dům něco jako kabát. Plní tedy nejen estetickou funkci, ale chrání dům před nepříznivým počasím, které ho může poškodit. Když je fasáda nová, prakticky žádnou péči nepotřebuje. S postupem let je však vhodné někdy obnovit její nátěr, aby se zabránilo případnému zvětrávání. Jaké možnosti má majitel nemovitosti, co se týká výběru nátěrů?

nátěry fasád Plzeň

Jaký způsob nátěru fasády je nejvhodnější?

V první řadě je nutné se zajímat o to, jaké druhy barev na fasády jsou na trhu k dispozici. Některé totiž v sobě mají odolné pigmenty, díky nimž může být záruka provedení práce prodloužena až na pět let. Hodně také záleží na kvalitě a rychlosti nástřiku. Nátěry fasád Brno využívají technologii Airless, což je stříkání barvy za vysokého tlaku několika set atmosfér. Její nespornou výhodou jsou nátěry bez bublinek, deformací a s minimem úkapu barvy. Jedná se o technologii ekonomickou, která šetří kapsu majitele nemovitosti. Díky ní je možné desetkrát rychleji vymalovat i velké plochy obytných nebo panelových domů. Technologie Airless umožňuje natřít i místa, kam je obvykle nesnadné se dostat.

Nátěry pro všechny druhy fasád

Mnohé jistě překvapí, že při provádění nátěru vyškolení pracovníci nepoužívají lešení, ale pracují na pracovní plošině nebo za pomoci horolezeckých lan. Nátěry fasád Plzeň tak zvládnout v rekordním čase, protože odpadá čas potřebný pro stavbu lešení. Vlastníci nemovitostí se často zajímají, jaké fasády je možné technologií Airless natřít. Odpověď je jednoduchá – prakticky všechny. Není rozdíl, jestli se jedná o točenou omítku, štukovou, brizolitovou či jinou. Před samotným nátěrem se celý objekt umyje a odmastí, aby barva lépe chytala a na fasádě pak držela. Odborníci také obvykle radí, že je vhodné nemovitost před samotným nátěrem impregnovat proti plísním, které mohou kazit její vzhled.