Bydlení Zahrada

Podsedáky na židle mohou být i nápaditým doplňkem

zdroj: shutterstock

Židle bez polstrování jsou tvrdé a po dlouhodobějším sezení se tento jejich nedostatek jistě projeví bolestí na zadních partiích těla. Naštěstí můžete takový problém jednoduše vyřešit. Stačí, když si obstaráte měkké podsedáky. Ty jsou nabízeny v mnoha variantách, které tak můžete střídat i podle momentální nálady.

Kvalitní podsedák může židli úplně změnit. I z obyčejného kousku vytvoří moderní a trendy nábytek, který skvěle zapadne k ostatním barvám v prostoru. Pokud si nakoupíte několik různých sad, pak už nic nebrání tomu, abyste podsedáky libovolně měnili dle ročního období nebo vaší nálady.

Podsedáky různých barev a tvarů

Jak už bylo zmíněno v úvodu článku, podsedáky jsou nabízeny v různých barvách. Mohou být zdobeny méně i více nápaditými motivy a vzory. Nejen to je však od sebe navzájem odlišuje. Výjimečné mohou být i tvary. Klasiku představuje čtverec nebo kruh, ani atypická řešení však nejsou neobvyklá. Vyzkoušejte trojúhelníkový či mnohoúhelníkový podsedák na hranatou židli, výsledek vám jistě učaruje. Pokud budete mít k dispozici několik sad jednobarevných podsedáků, zkuste je na ratanový nábytek kolem stolu umístit střídavě. Efektně vypadá kombinace černé a bílé, která je elegantní, avšak dostatečně originální zároveň.

Podsedáky zdroj: shutterstock

Kvalitu podsedáku ovlivňuje i materiál

Abyste však byli s podsedáky plně spokojeni, sledujte, z jakého materiálu jsou vyrobeny. Určitě oceníte, pokud půjdou vyprat. Jestliže ne, měl by být podsedák snadno omyvatelný. Obecně se na zahradní nábytek nedoporučuje příliš umělého vlákna, co v létě způsobí, že se při obyčejném sezení zpotíte mnohem více, než kdybyste běželi maraton.

S podsedákem si zpříjemníte sezení, ale také jím můžete proměnit styl interiéru a exteriéru. Zvolíte-li syté a nápadité odstíny, pak máte v tomto ohledu vyhráno. Podsedáky tak využijete nejen prakticky, ale také jaké estetický doplněk.