Zahrada

Pojďte si jen tak zalítat!

kokiskashop.cz
kokiskashop.cz

Nepotřebujete k tomu české aerolinie, letadélko Káně, vrtulník ani rogalo, na kterém se však tak nádherně plachtí vzduchem a pozoruje okolní krajina. Nemusíte ani běhat po venku nebo na sportovišti. Prostě není létání jako létání. S naším létajícím kamarádem stojíte nohama pevně na zemi, protože nad hlavy se vznese jenom ten, kdo se opravdu nebojí…

Sedmihlavá saň nebo krotký beránek?

V kamenných obchodech, ale také v internetovém prodeji nalezneme mnoho druhů nejrůznějších létajících drakůkteré jsou dětem připraveni ruku v ruce vybojovat vítězství právě vyhlášené drakiády. Zábavné soutěže a hry, které potěší děti i dospělé, se ve větrném podzimním počasí bez těchto usměvavých, vznášejících se kamarádů  prostě neobejdou.

Buďte in za každého počasí

Dráček s milým úsměvem, drak motýl, drak letadlo, drak s motivem nebo drak s pohádkovým krtečkem může být vyroben nejenom z kartonu, lehčí a ovladatelnější je lítací drak z nylonu.

Je odolnější proti roztržení, může být i dvouvrstvý, jednošňůrový nebo dvoušňůrový s ergonomickým uchopením, navíjením a s výbornými leteckými vlastnostmi. Vyhrát s takovým šampiónem není vůbec nic nereálného.

Přivítejme podzim s noblesou

V zářijovém, říjnovém a listopadovém období se s prodejem draků roztrhne pytel. Všichni chtějí soutěžit s tím největším, nejrychlejším a nejkrásnějším modelem, který nebude padat k zemi a bude vidět i hodně zdaleka.

Výroba takového draka, jeho vyvážení a znalost konstrukčních pravidel, není vůbec snadnou záležitostí. Ale namalovat obličej a vyrobit pestrobarevný ocas děti už mají natrénováno z hodin výtvarné výchovy. Tak či tak, létající draci už nejsou jenom v pohádkách, nad vesnicemi i městy se vznesou s prvním podzimním vyfukováním a přivítají spolu s námi další milé roční období – podzim.