Bydlení

Představujeme bytový komplex Na Vackově

navackove.cz
navackove.cz

Poptávka po moderních bytech neklesá. Proto vyrůstají stále nové rezidenční domy. V Praze začínají nové bytové komplexy zcela proměňovat tvář některých čtvrtí. Velmi pozitivně byla přijata proměna Žižkova, kterou nastartoval projekt Alfarezidence. Nový život nevyužívané lokalitě vdechne nový projekt navazující na úspěšnou Alfarezidenci. V rámci projektu Na Vackově vyroste přes tři sta nových bytů.

Bydlení Na Vackově

Projekt rezidence NA VACKOVĚ zahrnuje pět budov, které nabídnou celkem 331 nových bytů. Budovy A, B a C jsou již ve vrcholné fázi výstavby a dokončeny budou s koncem tohoto roku. Byty se budou majitelům předávat na počátku roku 2017. Byty z prvních tří budov jsou již téměř rozprodány, například dům A již nedisponuje žádnými volnými byty. V prodeji se však již objevily také byty z budov D a E, jejichž výstavba se právě započala.

Pokračování výstavby bytovými domy D a E, zdroj: navackove.cz
Pokračování výstavby bytovými domy D a E, zdroj: navackove.cz

Rezidenční domy jsou architektonicky velmi zajímavě řešeny. Budovy jsou poměrně hodně členité, díky tomu je docíleno dostatečného soukromí na balkonech a terasách.

V nabídce jsou levné byty na Praze 3 v dispozicích od 1+kk (s obytnou plochou zhruba 35 m²) až po prostorné byty 4+kk s rozlohou od 100 do 125 m². Ke každému bytu náleží balkon, lodžie nebo terasa a některé přízemní byty jsou doplněny o předzahrádku.

Budovy jsou promyšleně situovány tak, aby vznikly klidné vnitrobloky. Právě v nich budou umístěny předzahrádky přízemních bytů a zbylý volný prostor bude osázen zelení a doplněn lavičkami.

Parkování bude zajištěno formou podzemních garáží.

Čtvrť Praha - Žižkov vzkvétá, zdroj: navackove.cz
Čtvrť Praha – Žižkov vzkvétá, zdroj: navackove.cz

Lokalita

Nové bydlení vyrůstá při ulici Olgy Havlové. Nachází se tudíž v bezprostřední blízkosti parku Židovské pece, jehož vzrostlá zeleň zvyšuje atraktivitu místa. Rozsáhlý park je vzdálen pouze několik minut chůze od domů a vybízí k odpočinku v centru zeleně i k příjemným procházkám nebo projížďkám na kole či bruslích. Děti i jejich rodiče zde uvítají hned několik dětských hřišť.

Ven do přírody nemusíte vyrazit jen do blízkého parku. Dobře dosažitelné jsou také parky Na Balkáně nebo v Malešovicích. Velmi lákavá je také zeleň Na Krejcárku. Na Krejcárek se dostanete díky blízké cyklostezce, která přes Krejcárek pokračuje dále přes park Vítkov až na Hrabovku.

Mladé rodiny i páry, které děti teprve plánují, bude zajímat dosažitelnost škol a školek. Základní škola je od rezidence vzdálena 700 m a dostanete se k ní během čtvrt hodiny chůze. Ještě blíže leží mateřská škola, která se nachází u parku Židovské pece.

Nejbližší obchod s potravinami – Penny Market – se nachází necelých 700 metrů daleko. Za většími nákupy však nemusíte jezdit o mnoho dál. Pouhé dvě minuty jízdy autem vám postačí k cestě do obchodního a zábavního centra Plaza Centers. A po šesti minutách jízdy se dostanete do Paláce Flora.

Atrium Flóra, zdroj: wikipedia.org
Atrium Flóra, zdroj: wikipedia.org

Zdravotní péči výtečně zajistí poliklinika na Jarově, kde sídlí nejen praktičtí lékaři, ale najdete zde i specializované ordinace.

Atraktivitu celé lokality v příštích letech ještě zvýší plánovaná proměna nákladového nádraží Žižkov. Nevyužité prostory se změní v obchodní čtvrť, kde nebude chybět ani kino, kluby a kavárny. Zajímavé pracovní příležitosti se naskytnou v plánovaných administrativních budovách. Předpokládá se, že tato proměna zhodnotí investici do nových bytů na Praze – Žižkov.

Doprava

Na Žižkově rozhodně nebudete odkázáni pouze na přepravu vlastním automobilem. Využít můžete také hustou síť hromadné dopravy. Autobusová zastávka Vackov je vzdálena zhruba 500 metrů a obsluhují ji autobusy č. 124 a 297. S jejich pomocí se za pouhých 7 minut dostanete na stanici metra A – Želivského.

Tramvajová zastávka Chmelnice leží asi 600 metrů od domu. Odtud jezdí tramvaj č. 9, která přes Olšany míří do samotného centra Prahy (například zastávky Jindřišská, Vodičkova, Národní třída), dále pokračuje na Anděl a končí na Sídlišti Řepy.

Do centra Prahy se přepravíte hromadnou dopravou přibližně za 25 minut.