zateplení šikmé střechy
Dům a stavba

Rozhodli jste se rekonstruovat střechu? Pozor na základní chyby

Rekonstrukce střechy je nyní téma, které se týká nejednoho z nás. Ať už bydlíte v panelovém domě nebo máte rodinný domeček, může se stát, že začne střechou protěkat. A abyste se ráno neprobudili celí mokří a nestoupli si do kaluže plné vody, do rekonstrukce střechy se musíte vrhnout co nevidět. A při ní nezapomeňte na izolaci stropu, ať zachováte úspornost vaší domácnosti. 

zateplení šikmé střechy

Odborníci se shodují na tom, že začít s rekonstrukcí střechy až ve chvíli, kdy do domu zatěká je pozdě. Kvůli tomu se cena plánované renovace může dostat do daleko vyšších částek. Abyste ušetřili, je dobré střechu kontrolovat pravidelně. Zavčasu tak odhalíte možnost zatěkání a do rekonstrukce s pustíte ve chvíli, kdy ještě nebude tolik nákladná. 

Obyčejná lepenka nestačí

Renovace střechy je však něco velmi problematického, komplikovaného. Dopouštíme se při činnosti velkého množství chyb, zejména pokud to nenecháváme na odbornících. Jednou z nich je tvrzení, že obyčejná lepenka stačí. 

Při rekonstrukci zejména ploché střechy je dobré použít jakoukoli hydroizolaci. Zaměřte svou pozornost hlavně na kvalitní materiály, které budou splňovat požadavky renovované střechy a které zároveň budou zaručovat dlouhou životnost. 

Střecha nepotřebuje zateplení

Další omyl je myslet si, že střecha nepotřebuje zateplení. Naopak, zateplení šikmé střechy je krokem veledůležitým. Pokud k němu přistoupíte, dokážete snížit spotřebu energií až o pětatřicet procent ročně. A to je nemalá úspora, díky které si vaše keramické prasátko ukrývající rodinné finance poskočí štěstí do vzduchu. 

V ideálním případě by mělo dojít jak k zateplení střechy, tak k hydroizolací střechy. Dokonce vás to vyjde levněji než zvlášť a ušetříte si hromadu starostí, které se střechy týkají.