Rozvody topení
Bydlení

Rozvody vody a topení ve zkratce

Rozvody topení

Pokud stavíte dům nebo rekonstruujete, rozvodu vody a topení se samozřejmě nevyhnete. Každý vám doporučí, abyste tuto práci přenechali odborníkům, ale předem si dobře promyslete, jaké firmě ji svěříte.

Rozvody topení a vody se nemohou dělat, jakkoliv si zamanete. Především u vody musí být dodrženy platné normy a technologické postupy a už jen proto by se do nich měli pustit profesionálové, kteří tyto normy znají.

Nabízí se různé druhy vytápění

Podle typu objektu a vašich preferencí si můžete zvolit mezi několika druhy vytápění. Ústřední vytápění se využívá tam, kde je jeden zdroj, který rozvádí teplo do budovy nebo jejích částí. To může být etážové nebo dálkové. Velmi oblíbené je podlahové vytápění, díky kterému vám bude příjemně u nohou, nebude se vám v prostoru hromadit teplý vzduch u stropu a zajistíte rovnoměrné vytápění místností.

Krbové vytápění využívá jako zdroj krbová kamna. Ta se mohou napojit na stávající rozvody topného systému. Je to ekologický styl vytápění, který snižuje náklady na teplo. Při rekonstrukcích je velmi často využíván.

Rozvod vody není nic pro amatéry

Rozvod vody představuje ucelený systém rozvodů teplé a studené vody po celém objektu. Je velmi důležité, aby byla voda kvalitní, a to v celém tomto systému. Proto je potřeba vybírat na rozvody vody kvalitní materiály, jako jsou některé kovy, případně speciální plast. Rozvody se připravují ve dvou rovinách. Nejdříve, ještě před omítkami, se dělají svislé rozvody, které budou zabudovány ve zdech. Potom následují rozvody vodorovné.

Vodoinstalace je velmi složitá práce, která vyžaduje přesný a podrobný plán celého potrubí, volbu způsobu ohřevu vody, precizní přeměření veškerých vývodů zařízení, které budou k rozvodu připojeny, a podobně. Pokud nejste odborník se zkušenostmi, povolejte profesionální firmu, která se o rozvod postará. Jednou z takových firem je českobudějovická společnost HRUBINSTAL s.r.o.