skříňka pod umyvadlo
Bydlení

Skříňka pod umyvadlo – Vyřeší, kam s věcmi v koupelně

skříňka pod umyvadlo

Umyvadlo je neodmyslitelnou součástí každé koupelny, což se o skříňkách pod umyvadlo říci zatím nedá. To je ovšem velká škoda, neboť takováto skříňka pod umyvadlo plní v koupelně hned několik užitečných funkcí. Například dokáže perfektně posloužit jakožto prostor, do nějž se dá pod umyvadlem elegantně schovat baterie, či jako estetický prvek, který dokáže zakrýt veškeré nevzhledné trubky směřující od umyvadla. Jedná se tedy o opravdu praktický koupelnový nábytek.

Dále nelze opomenout ani přínos skříněk v podobě rapidního navýšení úložného prostoru v koupelně. Častokráte jsou totiž vybaveny několika poličkami, do nichž se bez problémů vejde veškeré potřebné koupelnové vybavení – třeba ručníky nebo kosmetické přípravky. Díky skříňkám pod umyvadlo vám tedy jednou pro vždy ubydou starosti, kam s těmito věcmi. Skříňky jsou navíc přizpůsobené tvaru a velikosti umyvadla, takže v prostoru koupelny nezabírají skoro vůbec žádné místo.

Skříňky pod umyvadlo se hodí i do malých koupelen

Na výběr je přitom ze dvou odlišných druhů skříněk. Konkrétně ze závěsných, které se připevňují ke stěnám koupelny, a těch volně stojících. Mezi výhody prvně jmenovaných skříněk se řadí zejména to, že nejsou vystavovány vodě v případě, že unikne z umyvadla, případně vany. Zásluhou toho se mohou obecně vzato pyšnit delší životností. Oproti tomu volně stojící skříňky do koupelny jsou praktické zejména díky své absolutní nenáročnosti na prostor. Vejdou se i do těch nejmenších koupelen.

Při výběru skříňky pod umyvadlo je nezbytně nutné se rozhodnout pro takovou barvu, aby ladila se zbytkem koupelny. Nejpopulárnější jsou bezpochyby bílé skříňky, které dokonale ladí s umyvadlem. Oblíbené jsou ale i ty šedé a černé. Milovníky dřevěného nábytku pak nesmíme ochudit o skutečnost, že k dostání jsou i skříňky pod umyvadlo v dekorech světlého a tmavého dřeva.

Umyvadlo může být rovnou součástí skříňky

Ty nejlevnější skříňky pod umyvadlo se dají sehnat už od tisíce korun, přičemž spousta z nich je prodávána v rámci sestav. To znamená, že jsou zákazníkovi dodávány už i včetně umyvadla. V některých případech je dokonce součástí nabídky rovněž i baterie. U závěsných skříněk se pak lze častokráte setkávat s tím, že jejich součástí je zrcadlo, tedy další nezbytné koupelnové vybavení, bez něhož si lze jenom stěží představit běžný den.

Takto prodávané sety jsou navíc finančně a časově výhodnější, neboť nemusíte své peníze a čas vynakládat na shánění jednotlivých dílů, ale všechno už dostanete hezky pohromadě. Na závěr bychom se pak ještě rádi zmínili o praktickém samouzavíracím systému, jenž bývá dodáván v rámci moderního koupelnového nábytku, a který značně usnadňuje používání těchto skříněk pod umyvadlo.