Izolace střech
Dům a stavba Rekonstrukce

Střecha s dlouhou životností

Pokud máte střechu nad hlavou, ještě to neznamená, že na vás jednoho dne nezačne kapat. Ano, právě u střechy lze předpokládat rychlejší opotřebovávání, protože počasí je dost proměnlivé a někdy umí ukazovat svou pořádnou sílu.

Izolace střech

Rekonstrukce prodlouží životnost

Pokud se budete muset postarat o rekonstrukce plochých střech, můžete si zajistit firmu, která díky mnohaletým zkušenostem a používání kvalitních materiálů a postupů o dost zvýší jejich životnost. Po realizování nebude nutné tolik zajišťovat údržbu. Jakmile zjistíte, že ochranná funkce střechy dost pokulhává, popřemýšlejte o opravách. Po obstarání kvalitního provedení pláště, navíc s dostatečnou tepelnou izolací, ušetříte finanční výdaje za energie pro vytápění. Kdy se nevyhnete rekonstrukci ploché střechy? Jedná se například o případy, kdy se naruší celistvost pláště či izolace střechy. Dále, když se nevhodně vyřešila konstrukce nástaveb či nevyhovují pozdější stavební úpravy. Špatné kotvení střechy, koroze nebo degradace pláště a klempířských prvků jsou také důvodem, proč se pustit do rozsáhlejších oprav, abyste mohli být v příštích letech doma pěkně v suchu a klidu.

Dokonalost izolované střechy

Stavební objekty se stále více izolují, protože jsou dobře známy výhody tohoto postupu. Mnozí se snaží obstarat většinu stavebních prací svépomocí, což se ale nedoporučuje v tomto případě. Izolace střech vyžaduje skutečně odbornou práci, abyste se v budoucnu vyhnuli příliš brzkému promáčení či zatékání. Odborné firmy si osvojily nejnovější technologické postupy pro aplikaci izolačních systémů. Jedním z postupů je nástřik PUR pěnou na původní asfaltovou krytinu, kdy se perfektně zatěsní všechna kritická místa. Tyto materiály však nejsou odolné proti slunečnímu záření. Dále se využívají asfaltové modifikované pásy, určené pro izolování všech stavebních částí.