předokenní žaluzie
Bydlení

Venkovní žaluzie využijete i v zimě

Venkovní žaluzie chrání vaši domácnost před slunečními paprsky během letních měsíců. Věděli jste však, že využití najdou také v zimních měsících? 

předokenní žaluzie

Výhody předokenních žaluzií

Instalace předokenních žaluzií s sebou přináší hned několik výhod. Kromě ochrany před přehřátím během horkých letních dnů jmenujme např. ochranu majetku nebo tlumení hluku zvenčí. Podívejme se na jejich klady blíže.

Úspora finančních prostředků

Zatažené předokenní žaluzie chrání během horkých dnů domácnost před přehřátím. Dokáží totiž zachytit většinu světelných paprsků před dopadem na skleněnou okenní tabuli.

Značná část tepla uniká z domácností okny, což pocítíte zejména v chladných zimních měsíců. Díky instalaci předokenního stínícího prvku tento jev omezíte. Tím dojde nejen ke zlepšení tepelných podmínek v domácnosti, ale zároveň k úspoře finančních prostředků vynaložených na vytápění/klimatizaci.

Ochrana majetku a soukromí rodiny

Zatáhněte exteriérové žaluzie a zvědaví sousedé vám nebudou koukat při obědu do talíře. Chráníte nejen soukromí své rodiny, ale zároveň kladete případným zlodějům do cesty za vaším majetkem obtížně zdolatelnou překážku. 

Zvukový izolant

Venkovní žaluzie kromě výše uvedeného slouží jako zvukový izolant. Tuto vlastnost ocení zejména obyvatelé domácností, které se nacházejí u frekventované silnice nebo v rušné části města.

online návrhář žaluzií

Péče o venkovní žaluzie během zimního období

Aby vám předokenní žaluzie sloužily dlouhou řadu let, je třeba o ně pečovat. A to i v zimě, kdy je ohrožuje nános sněhu, námraza nebo dokonce přimrznutí.

Během zimních měsíců je nutné pravidelně kontrolovat, zda nedošlo ke vzájemnému přimrznutí jednotlivých lamel, ev. zda nepřimrzly k parapetu či vodícím lištám. Při výskytu námrazy je třeba sjednat nápravu – opatrně ji odstranit. Pokud by k tomu nedošlo a začali jste s žaluzií manipulovat, mohlo by nastat poškození nejen jednotlivých lamel, ale celé žaluzie.

Předejít poškození venkovní žaluzie je možné také tím, že s ní nebudete vůbec manipulovat a necháte ji po celou zimu ve stejné poloze.

Pravidelnou péči vám předokenní žaluzie oplatí, třeba v podobě úspory finančních prostředků za energie. Přemýšlíte o jejich pořízení? Využijte online návrhář žaluzií, který vás provede procesem vizualizace krok za krokem.