rohová sedací souprava
Bydlení

Vybíráme sedačku – cena versus kvalita

Sedací souprava, gauč či pohovka jsou nedílnou součástí každé domácnosti. Nesejde na tom, zda bydlíte v malém jednopokojovém bytě nebo vlastníte rozsáhlý rodinný dům s obrovským obývacím prostorem. Sedačka patří zkrátka všude tam, kde se na ní bude sedět, ležet, spát nebo skákat s dětmi. A protože bude vaše nová sedací souprava vystavena velkému tlaku, investujte do kvalitně zpracovaného gauče s mnoha výhodami.

Sedačka do rohu? Stále moderní!

Možná se vám zdá, že rohová sedací souprava je dávno pasé, opak je ale pravdou. Stále častěji se objevují rohové sedačky v pořadech o bydlení, protože jsou nejen elegantní, ale hlavně praktické. Skvěle vyplní prázdný roh a přitom místnost opticky nezmenší. Ideální jsou do malých místností s několika dveřmi či okny, kam se naopak příliš nehodí křesla a kusové sedačky, které ubírají místnosti centimetry. Rohové sedačky mají i další výhodu – jsou cenově dostupné a vy si podle dispozic pokoje můžete vybrat pravý či levý roh s lenoškou, čímž získáte další místa k sezení, třeba pro větší návštěvu nebo k odpočinku.

Levné sedací soupravy do U

Pokud dáváte přednost větším sedačkám, prohlédněte si sedací soupravy do U, které nabízí například Dona shop. Kvalitní sedací souprava má detailně prošité potahy, je vyrobena z jakostních materiálů, a díky tomu se dobře udržuje. Pokud zvolíte kožené či koženkové potahy, mějte na paměti, že tyto sedačky by neměly být vystaveny přímému slunci nebo stát blízko topení.

Jestliže se potýkáte s nedostatkem místa, je pro vás ideální volbou sedací souprava rozkládací, na níž se pohodlně vyspíte nebo občas necháte přespat návštěvu. Při výběru takového gauče se zajímejte o materiály, ze kterých jsou vyrobeny panty či pružiny. Dovolí-li váš rozpočet, zamyslete se i nad polohovatelnými opěrkami, které zvýší komfort při sezení. Již zmiňovaný Dona shop vám nabízí více než třicet typů sedacích souprav různých barev a rozměrů za velmi rozumné peníze. I kvalitní sedačka může být cenově dostupná a přitom krásná – tyhle kousky jsou toho jasným důkazem.