sedací souprava
Bydlení

Zařizujete si byt? Vsaďte na současné trendy!

Současná nabídka nábytku je tak široká a různorodá, že jsme občas při výběru bezradní. I když pravděpodobně vybíráme hlavně podle vlastních nároků na pohodlí a funkčnost nábytku, přesto je dobré seznámit se se styly, které dnešnímu bytovému designu vládnou.

Méně je více

Pro někoho možná strohý, nicméně už po desetiletí oblíbený minimalismus sází na praktické využití nábytku, jímž rozhodně místnosti nepřeplňuje. Upřednostňuje čisté linie, geometrické tvary a výrazné barvy. Moderní obývací stěny s tímto stylem ve většině případů korespondují, místo masivních sestav přes celou zeď se skládají jen z několika skříněk a polic. Jednoduché linie oživuje výrazný lesk nebo detaily s kontrastní barvě. V pokoji s minimálním množstvím nábytku pak vynikne sedací souprava větších rozměrů.

Jak vybrat správnou sedačku

Sedací souprava musí splňovat řadu kritérií, ať už jde o velikost, tvar, barvu či zvolený materiál. Zohlednit musíte velikost pokoje, kam ji chcete umístit, počet lidí, kteří ji budou používat, i to, jestli na ní bude občas někdo přespávat. V kamenných obchodech i na internetu najdete sedací soupravy rohové, rozkládací, s úložným prostorem, veliké i opravdu malé. Pokud dáváte přednost originalitě, podívejte se na nabídku designových sedaček, které zaujmou tvarem i barevností.

Dřevo, ratan nebo kov – z čeho bude vaše postel?

Pro zařízení ložnice můžete zvolit další z trendy stylů, například sensory design nebo vintage. Zatímco v prvním případě je lépe vybrat postel z masivního dřeva nebo ratanu, vintage styl ocení kovové postele, které se v poslední době vrací do našich bytů. Sensory design klade důraz především na přírodní materiály a kvalitní řemeslné zpracování, vintage můžeme kombinovat s prvky retro, industriálními i moderními. A vůbec se nemusíte bát romantických záclonek a nadýchaných polštářků.