Zahrada

Jak používat terasové podložky k odstranění nerovností a vyrovnání terasy

U moderního rodinného domu velmi často najdete terasu, která zvětšuje obytný prostor. Vstup na ní bývá z obývacího pokoje, někdy z chodby nebo z kuchyně. Na terase lze odpočívat, pozvat si společnost svých přátel, děti si na ní mohou hrát. Je příjemným místem pro trávení volného času na čerstvém vzduchu. Její výstavba má určitá pravidla. Víte, jakým způsobem vyrovnat nerovnosti podkladu?

Přírodní dřevo vede

Předtím, než se pustíte do stavby terasy, měli byste si ujasnit, z jakého materiálu bude. Můžete volit mezi přírodním dřevem či dlažbou. Pro dřevo hovoří zejména to, že výborně pohlcuje teplo, v létě se po terase lze bez obav procházet bosky, a užívat si pohodlí bez bot. Na pohled je dřevo velmi pěkné díky své kresbě. Sice je náročnější na pravidelnou údržbu, když ale dodržíte určitá pravidla, tak se vám odvděčí dlouhou životností.

Jak vyrovnat nerovný podklad teresy

Terasová prkna se nejčastěji používají vyrobená ze sibiřského modřínu. Je to odolný strom, který musí vydržet jjakoukoliv nepřízeň počasí. Tyto jeho vlastnosti se přenášejí i terasu. Když se stane, že její podklad není 100% rovný, tak je nutné ho dorovnat. Toho lze docílit použitím například granulátové podložky, jestliže potřebujete vyrovnat jen nepatrný sklon. Naproti tomu pod celou terasu je lepší použít rektifikační terče.

Jak rektifikační terče fungují

Ty mají na sobě závit, díky kterému docílíte správné výšky terče i zajištění správné stability. To má pozitivní vliv na prodloužení životnosti terasy, protože mimo jiné pomáhají při jejím odvětrávání. Rektifikační terče zároveň zajišťují rychlý odtok vody, která se pak na dřevěných prknech nedrží. Terče se prodávají v různých velikostech od 18 až 32 po 140 až 220 milimetrů. Vyrobené jsou PP polypropylenu, jenž je odolný proti UV záření i nízkým a vysokým teplotám.