Bydlení

Jaké jsou trendy v bytovém textilu podzim/zima 2012?

shutterstock.com

Napadlo vás někdy, jak razantně můžete změnit své zázemí doplňky, dekoracemi nebo jen originálním textilem? Zní to možná obyčejně, ale i maličkosti hrají při ladění bytu důležitou roli. Podívejte se, co vám nabízí dnešní trh a které barvy jsou právě v kurzu.

Inspiraci pro letošní sezónu jsme našli u kolekce podzim/zima 2012 francouzské módy Blancheporte, která se skládá z velice lukrativních kousků a slibuje citelnou změnu vašeho domova. Zřejmě mezi nejčastěji nakupovaný bytový textil patří ložní povlečení. Jaké jsou aktuální trendy?

Ložní souprava Estrella, zdroj: blancheporte.cz

Blancheport kolekce podzim/zima 2012

V nabídce naleznete samostatná povlečení a ložní soupravy rozdělené do kategorií podle barev a motivů. Zvlášť těžký výběr čeká na toho, kdo se pustí do povlečení s květinovým motivem, protože variant je mnoho a jedna je krásnější než druhá.

Ložní povlečení patří k nejjednodušším možnostem,
jak proměnit vaši ložnici téměř k nepoznání.

Kategorie originálního povlečení je jen pro ty odvážnější, jelikož je plná úžasně kreativních nápadů, z nichž výběr nebude o nic jednodušší než z květinových motivů.

Ložní souprava Allegro, zdroj: blancheporte.cz

Pokud si přejete spát v New Yorku, v Africe, v bublinách nebo v komiksových obrázcích. Ostatně takové povlečení může být i pěkný vánoční dárek pro vaše ratolesti. Děti povlečení se svými hrdiny zbožňují!

Které materiály patří k nejoblíbenějším?

V současné době se nejvíce prodává bavlna, krep nebo bavlněný satén u povlečení a ložních souprav. Každý materiál má své výhody a nevýhody. Krep je ideální pro ty, co neradi žehlí. Bavlněný satén působí luxusně. Střední cestou je bavlna, která patří k nejběžnějším.

Bytový textil není jen povlečení

Bytový textil, to není jenom povlečení. Jsou to i ubrusy, přehozy, potahy, polštáře nebo závěsy. Důležitá atmosféra všech pokojů, ale po ložnici mezi nejčastěji dekorované místnosti bytovým textilem patří právě kuchyně. Pojďme odhalit tajemství moderního ubrusu, díky kterému vám bude chutnat jako nikdy předtím.

Voskovaný ubrus s hnědými pruhy a květy, zdroj: blancheporte.cz

Kromě toho, že ubrus chrání váš stůl před poškozením a je považován také za hygienickou pomůcku, má i svou estetickou funkci, jež se často opomíjí. Navíc ubrus se již z daleka nepoužívá jen na jídelní stůl.

Ubrus? Barevný!

Ano, pestrobarevné ubrusy jsou právě teď nejvíce v kurzu. Základem je vždy, aby ubrus ladil s ostatními doplňky, které na stole máte, nesmí jich být příliš, aby mezi nimi nezanikl vzor látky. Oblíbené je ladění stolu dle ročních období, např. v zimě barva a odstíny skořice, v létě zase veselé teplé barvy – žlutá či oranžová.

Hodně zábavy a úspěchu při zkrášlování vašeho domova.

2 komentář

  1. Povlečení je moje slabost, to zelené je nádhérné, škoda že jich doma mám již tolik :D

Komentáře nejsou povoleny.