Dům a stavba

Proč si postavit dřevostavbu? Její výhody tkví v několika faktorech

Kdo chce bydlet ve vlastní nemovitosti, zvažuje, jestli se rozhodne pro byt v paneláku, nebo si pořídí nový rodinný dům. Druhá varianta láká stále více lidí, je ale více finančně náročnější. Kromě vlastní stavby je třeba zařídit i koupi pozemku, kde bude dům postaven. I zde je ale možné ušetřit, když si vyberete dřevostavbu na klíč.

Kvalitní bydlení v dřevostavbě

Dřevo je materiál, ze kterého se domy stavěly už v dávné minulosti. Můžete se jít podívat na staré dřevěné domy ve skanzenech, které přečkaly do dnešních dnů. I zděné domy mají některé prvky z dřeva, například krov. Není proto nutné bát se rozhodnout pro dřevostavby, protože jejich životnost se odhaduje na několik desítek let. Určitě vydrží více než jen jednu generaci majitelů. Dřevěný dům vyniká tepelně-izolačními vlastnostmi, čímž se může zařadit mezi nízkoenergetické a pasivní stavby.

Rychlá výstavba a příjemné bydlení

Bydlet ve svém co nejrychleji si přeje snad každý, kdo se někdy pustil do výstavby vlastního rodinného domu. Dřevostavby na klíč toto splňují, navíc je možné je stavět celoročně, tedy za každého počasí. Žádná jiná zdící technologie toto nedokáže. Bydlení v domě ze dřeva je velmi příjemné. Je tomu tak i proto, že dřevěné stěny nechladí a vnitřek domu je rovnoměrně prohřívaný. Montované dřevostavby jsou stavěné rámovou metodou či sendvičovou konstrukcí. Jedná se o tradiční tesařské technologie výstavby, používané v moderním stavebnictví.

Rodinný dům od profesionálů

Jak získat svůj vlastní rodinný dům? Dřevostavba je postavena na základě projektové dokumentace, což je prvním krokem. Ovšem nejdříve je nutné získat kvalitního dodavatele – stavební firmu. Na základě projektu se vytyčí základy a položí základové desky, načež následuje samotná výstavba a dokončení stavby. V náplni práce stavební firmy je i úklid, takže k majiteli se dostane hotová stavba ihned připravená k nastěhování.