www.uklidplecity.cz
Bydlení

Co dělat, když už domácí vysavač na koberce nestačí?

Tvoří většinu plochy na podlahách ve vašem domě nebo bytě koberce? Snažíte se udržet domácnost v dokonalé čistotě, aby byla stále nablýskaná a vypadala jako nová? Koberce jsou z hlediska čištění nejsložitějším druhem podlahových krytin. Udržet je krásné tak, jako když jste je koupili, dá zabrat. Vysáváte každý den, ale přijde vám, že to k ničemu není a že koberce vypadají stále hůře? Co dělat, když už si vysavače se vším neporadí? 

Za všechno může prach

Zdá se vám, že jasná a sytá barva, kterou koberec měl, když jste ho kupovali, je nenávratně pryč? Že vlákna ztratila svůj jas a barvy šednou? Zrak vás neklame, barvy šednou, ale není to tím, že by koberce ztratily svůj jas. Ten je totiž zakrytý pod prachem, který se v kobercích usazuje. Jak se může v kobercích usazovat prach, když je každý den vysáváte? Stačí se po něm projít a prach se zašlapá až do vláken. Klasické domácí vysavače nejsou schopné čistit vlákna hloubkově, ale jen z povrchu. Do koberce se usazuje stále více prachu, který zakrývá jas barev. Čištění koberců od prachu je proto složitější, než by se mohlo na první pohled zdát.

Čištění koberců

Jak na prach v kobercích? 

Když se rozhodnete s prachem v kobercích zatočit, máte 2 základní možnosti. Tou první je, že si koberec vyčistíte vlastními silami. Stačí zajít do drogerie a pořídit si jeden z prostředků na čištění koberců, kterých jsou na trhu desítky. Čističe jsou ve formě gelů, pěn, roztoků nebo granulí. Všechny je zapotřebí nanést na koberec a kartáčem zapracovat do struktury koberce. Když máte plochu místnosti několik desítek metrů čtverečních, zabere vám práce i několik hodin a je velmi namáhavá. Další možností je, že si pozvete domů profesionály na strojové čištění koberců. Čištění vás sice bude stát více peněz, ale vše bude bez starostí, s dokonalým výsledkem, bez dřiny a hotové za pár minut.

strojové čištění koberců

TIP: Pokud potřebujete vyčistit jen drobné skvrny od jídla nebo nápojů, stačí použít i vybavení, které máte běžně v domácnosti. Více se dozvíte zde.

Jak vybrat firmu? 

Firem na čištění koberců je v každém kraji republiky hned několik. Jak mezi nimi vybrat tu správnou? Základním kritériem je kvalita techniky a strojů, které se k čištění využívají. Dále jsou důležité zkušenosti firmy a také hodnocení od zákazníků. Pokud chcete vědět, jak vypadá skutečný specialista v oblasti, stačí navštívit www.uklidplecity.cz.