Zahrada

Slunečník, věrný společník

Připravte se na horké letní dny, kdy slunce pálí a jeho paprsky se dostanou do každého zákoutí. Abychom mohli bez únavy strávit dlouhé prosluněné dny na zahradě musíme si vytvořit svůj vlastní stín. Zahradní slunečníky se v letním čase stanou nepostradatelnými společníky. Jak zjistíte, který je pro vás nejvhodnější? Společně se podíváme, jaký slunečník se hodí na terasu, jaký na zahradu a jaký na balkón.

Nebojte se velikosti

Na otevřeném prostranství je nejlépe použít slunečníky větších rozměrů. Porovnejte jeho délku s velikostí stolu a posezení, které má zastiňovat. Pamatujte taky na to, že slunečníky na zahradu můžete využít i během nepřízně počasí, takže je dobré, když se pod něj může usadit pohodlně celá rodina. Během krásných letních večerů vám jistě přijde vhod i osvětlení, které vám pomůže slunečník zajistit. Intimním a příjemným osvětlením je například solární blikající řetěz.

S ukotvením venkovních slunečníků vám pomůžou podstavce. Váha podstavce by měla být přímo úměrná parametrům stínidla. Držáky a podstavce se vyrábí z různých materiálů. Kromě kovových jsou velice oblíbené mramorové a žulové. Mezi levnější patří plastové podstavce. Designové a stylové se dělají převážně z litiny. Nezapomínejte i na ostatní příslušenství. Ochranné obaly prodlouží životnost textilie a ochrání ji před mechanickým poničením při skladování.

Vlevo hleď vpravo toč

Je-li vaše posezení umístěné na verandě, terase či balkóně, nebo nějak jinak spojené s domem, poohlédněte se po výkyvných nebo bočních slunečnících. Jejich pohyblivost vám umožní putovat se sluncem a stín libovolně posouvat.

V malých balkonových prostorech oceníte půlkruhové slunečníky. Jejich konstrukce zabere skutečně o polovinu méně místa. Můžete si tak po náročném pracovním dni udělat siestu v příjemném stínu i na jižní straně panelového nebo bytového domu a nerušeně si číst.