Dekorace a bytový textil

Kombinování starožitného a moderního nábytku

Starožitný nábytek v kombinaci s moderně zařízeným interiérem si získává stále větší počet příznivců. Může za to (nejen) nádech historie, který s sebou přináší. Pokud svůj výběr pečlivě zvážíte, získáte elegantní a hlavně funkční kousek, který oživí vaši domácnost.

starožitný

Zvolte společný prvek

Aby moderně zařízený pokoj nepůsobil po umístění starožitného nábytku chaoticky, zvolte pro ně nějaký společný prvek. Může jím být materiál, z něhož jsou vyrobeny, barevný nátěr nebo opakující se dekorativní vzor.

Protiklady si jdou ruku v ruce

Protiklady se přitahují. Platí to nejen o lidech, ale i předmětech, nábytek nevyjímaje. Jen je zapotřebí věnovat dostatečné úsilí jejich správnému sladění.

Moderní a historické vybavení domácnosti se parádně doplňují. Můžete spát na moderní posteli, vedle ní noční stolek a na něm starožitná stolní lampa. Pracovnu můžete vybavit starožitným psacím stolem a k němu přisunout moderní židli.

starožitný

Kombinujte, ale s mírou

Nebojte se kombinování starožitného nábytku s moderním. Snažte se však majestátní kusy nábytku obklopit drobnějšími kousky, čímž docílíte vyváženého vzhledu místnosti. Kolem mohutného dřevěného jídelního stolu rozmístěte plastové židle.

Udělejte z historického kousku ústřední solitér, kterého si každý návštěvník všimne.

Kde mohu koupit starožitný nábytek?

Sháníte starožitný nábytek do své moderně zařízené domácnosti a nevíte, na koho se obrátit? Doporučujeme vám navštívit starožitnictví a prodejny se starožitným nábytkem nebo se po starožitném nábytku poohlédnout na internetu.