zdravotní polštáře
Bydlení Dekorace a bytový textil

I polštáře mohou ovlivnit kvalitu našeho života

O tom, jak se přes den cítíme, zda jsme nemocní nebo zažíváme vnitřní neklid, rozhoduje spousta faktorů. Všechno se vším souvisí, jenže my na to někdy trochu zapomínáme. V dnešní době si už naštěstí zase pomalu začínáme uvědomovat své tělo a naslouchat jeho potřebám. Tento pozitivní jev můžeme spatřovat v oblasti stravování, pohybové aktivity, ale také v odklonu od nadbytečného užívání různých berliček v podobě prášků, sirupů a zaručených lektvarů, které nám většinou stejně nepomohou. Když máme problém, snažíme se nejdříve najít jeho příčinu a tu potom odstraňujeme.

zdravotní polštářeVelice důležitou roli v tom, zda náš život bude kvalitní či ne, hraje spánek. Ve spánku naše tělo regeneruje, což je pro náš fyzický i psychický stav extrémně důležité. Je potřeba se mu oddávat alespoň 6 až 9 hodin denně a velmi důležitá část je mezi půlnocí a druhou hodinou ráno. Pokud se o něj budeme často a dlouhodobě ochuzovat, zajistíme si tak spoustu zdravotních problémů. Nejde ale jen o délku spánku. Kvalitní spánek a tím pádem i lepší život vyžaduje vhodně zvolená postel, matrace a polštář, na kterém spíme. Pokud budeme spát 10 hodin, ale bude to spánek nekvalitní a „špatný“, nebude nám to nic platné. Při koupi postelí či matrací bychom se neměli řídit jen cenou, ale především kvalitou a vlastnostmi.

Nepodceňujte kvalitu svého polštáře!

Jak tedy spát? Matrace by měla být tvrdá tak akorát, prodyšná a pevná. Postel bytelná a kvalitní rošt samozřejmě nepolámaný.

Polštáře mají v této skupině své zvláštní postavení. Ty totiž především mohou ovlivnit naše pohodlí při spánku. Neměly by být proto příliš tvrdé, ale ani měkké tak, že se do nich úplně zaboříme. Neforemné staré polštáře proto vyhoďte a pořiďte si nové. Investice to není nijak vysoká a zaručí vám komfort během tolik důležité části našeho života. Polštářů je několik druhů a níže vám poradíme, jak vybrat ty nejvhodnější.

Jak vybrat správné polštáře?

Polštáře vybírejte s ohledem na toho, kdo na nich bude spát. Antibakteriální polštáře jsou vhodné pro osoby citlivé a nebo alergiky, neboť jsou v nich obsaženy látky, které omezují množení bakterií. Lidé, kteří jsou alergičtí na domácí prach však ocení spíše péřové polštáře, vyplněné kvalitním husím peřím.

Pro někoho, kdo potřebuje co největší čistotu ve svém okolí, jsou ideální zdravotní polštáře. Mají velké hygienické standardy a mohou se prát při teplotě 95 °C.

Všichni ocení luxusní a příjemné vlněné polštáře. Použitá 100% vlna zaručuje skvělé termoregulační a antialergické vlastnosti. Tyto polštáře bývají mnohdy dražší než jiné, ale na druhou stranu si svůj spánek budete každý večer opravdu užívat. Bát se nemusíte ani zdánlivě složité údržby: ovčí vlna má samočistící účinky.

Pokud si pořídíte kvalitní a vhodný polštář, uděláte velký krok ke zdravému spánku.