konfigurátor parapetů
Bydlení Dům a stavba Rekonstrukce

Zbavte se tepelného mostu u oken

Zdá se vám, že topíte ažaž a v domácnosti panuje neustále zima? Možná, že příčinou vašeho problému je unikající teplo kolem oken. Jak taková místa, která nazýváme tepelnými mosty, poznat a efektivně s nimi zatočit?

konfigurátor parapetů

Jak poznat tepelný most?

Tepelný most spolehlivě odhalí bezkontaktní infračervené teplotní snímače. Nechcete-li se obracet na odborníka vybaveného touto technikou, můžete se do pátrání pustit sami. Využijte chladného počasí a hledejte místo, které má na dotek nižší teplotu než okolní stěna.

Únik tepla a s ním spojené vyšší náklady za energie nejsou jedinou komplikací tepelných mostů. Tepelné mosty jsou příčinou rosení oken, což může vést následně až ke vzniku plísní.

Jak vznikají tepelné mosty?

K tepelným mostům dochází většinou v prostorách s horší tepelnou izolací nebo v místech, kde se setkávají dvě stavební části. Není ničím neobvyklým, že tepelné mosty vzniknou při instalaci parapetů.

Riziko vzniku tepelných mostů můžete minimalizovat vhodnou izolací.

Odstraňujeme tepelné mosty

Nejúčinnějším pomocníkem proti výskytu tepelných mostů je jejich prevence. Když už však nějaký objevíte, nemávejte nad ním rukou, ale je zapotřebí vzniklou situaci řešit.

Pro odstranění tepelných mostů neexistuje přesný návod jak postupovat. Ke každému zjištěnému úniku tepla je zapotřebí individuální přístup. Ten se odvíjí od velikosti a závažnosti zjištěného problému. Ve většině případech je pro přerušení tepelného mostu účinné dodatečné zateplení.

konfigurátor parapetů

Tepelné mosty pod parapetem

Většinou není příčinou špatná montáž parapetu, ale nedostatečné těsnění pod ním. Tepelný most pod parapetem můžete odstranit ze dvou stran (pokojové a vnější). K napravení vzniklých netěsností vám nejčastěji pomůžou různé typy podokenních profilů a jiné „vychytávky“.

Kde sehnat kvalitní parapety

Okenní parapety pořídíte online, třeba pomocí online objednání. Stačí vyplnit konfigurátor parapetů, kde krok za krokem projdete celým procesem. 

Parapety si můžete namontovat svépomocí, ale pokud si na tuto činnost netroufáte, najděte si raději ve svém okolí odborníka na montáž parapetů.