Bydlení

Jak by měla vypadat ideální ložnice?

nabytek-aldo.cz

Ložnice je, zejména pro mladé páry, jedna z nejdůležitějších místností v bytě. Je to místo, kam chodíme spát, abychom načerpali energii na další den. Při jejím zařizování bychom tak měli k výběru vybavení přistupovat zodpovědně. Jen tak to pro vás bude příjemné místo, kam se budete rádi vracet.

Správná místnost = polovina úspěchu

Jako první bychom měli vybrat vhodnou místnost pro ložnici. Obecně se doporučuje mít na spaní nižší teplotu, proto je vhodné orientovat ložnici na chladnější stranu (východ nebo sever). Bohužel většina z nás si orientaci ložnice zvolit nemůže, protože je daná dispozicemi bytu. Jediná rada je tak myslet na využití jednotlivých místností již při koupi či pronájmu nemovitosti.

Koupelnu mějte co nejblíže ložnice

Žijeme v době, kdy stále více rodin má více než jednu koupelnu. Týká se to zejména novějších rodinných domů. Ideální je mít pro ložnici vlastní koupelnu s přístupem přímo z ložnice. Je to elegantní řešení, které si okamžitě zamilujete!

Pryč s nevzhlednými skříněmi

Nyní se dostáváme k samotnému vybavení ložnice. Většina českých ložnic jsou spíše menší místnosti, proto je vhodné tento prostor již více nezmenšovat rozměrnými skříněmi. Ideální je mít šatnu na oblečení. Pokud stavíte nový dům, můžete si snadno vybudovat menší místnost vedle ložnice. Můžete si tak snadno odložit věci večer na ramínko a stačí zavřít dveře a je uklizeno!

A jako poslední je volba správné postele

Na samotný závěr dnešního článku se dostáváme k nejdůležitější součástí každé ložnice! A to není nic jiného než manželská postel. Je to místo, kde strávíme 1/3 našeho života. Postel bychom tedy měli zvolit především správně velkou. Dle obecného doporučení by měla být o 20cm delší než je naše výška. Stejně tak čím je lůžko širší tím lépe – optimální je 180cm. Konstrukce by měla být dostatečně robustní, aby při každém otočení nevydávala nepříjemné zvuky. Tyto doporučení platí i pro dětské postele (pro menší děti můžete zvolit postel, která lze postupně zvětšovat).

A závěrem akorát můžeme konstatovat, že ideální ložnice prakticky neexistuje. Každému vyhovuje něco jiného. A jak by vypadala vaše ideální ložnice?