Dražba nemovitostí
Bydlení Reality

Prodej nemovitosti formou exekuční dražby

Máte pocit, že jste už zkusili všechny možné portály nabízející nemovitosti včetně různých komerčních prostor, ale nenašli jste vhodnou stavbu pro svůj domov, ať už z důvodu vysoké ceny či neodpovídajícího dispozičního řešení? Pak se nabízí ještě jedna velmi bezpečná, pohodlná a pro mnohé zajímavější varianta. Vyzkoušejte dražby, díky nimž významně ušetříte a zároveň s velkou jistotou narazíte na pozoruhodné možnosti, jak bydlet i podnikat.

Dražba nemovitostí

Jak to celé funguje?

Dražby nemovitostí jsou bezpečné a zvládnete je klidně i z pohodlí domova. Nemovitosti v dražbě jsou pravidelně aktualizovány na webových stránkách, takže vybíráte z aktuálně dostupných domů, bytů, bytových podílů, zahrad, pozemků i komerčních prostor. Prvotní ceny pro exekuční dražby nemovitostí jsou zpravidla stanoveny na dvě třetiny ceny skutečné a je tedy pouze na vás, za jakou skutečnou částku nemovitost vydražíte. Na webu najdete přehledné informace včetně autentických fotografií, znaleckého posudku a vyvolávací cena. Dražba nemovitostí s přímou účastí je jednou z možností, jak se stát součástí přihazovacího procesu. Před samotnou dražbou je nezbytné složit dražební jistotu, což je částka uvedená v dražební vyhlášce. Tuto částku můžete zaplatit bezhotovostně či přímo v hotovosti před zahájením dražby.

Po usnesení příklepu

Dražba nemovitostí v exekuci má několik základních kroků, které jsou jasně dané. Ten poslední je tedy usnesení příklepu a nejvyšší příhoz při dražbě, jenž potvrzuje soudní exekutor potvrzením. Částka za vydraženou nemovitost musí být doplacena do stanovené lhůty. Od ní se odečítá dražební jistota složená před procesem samotné dražby. Dražbou nemovitostí zanikají věcná břemena i zástavní práva váznoucí na nemovitosti. Jakmile budete mít zaplaceno, pak budete v katastru nemovitostí zapsáni jako majitelé. Kromě přímé účasti na dražbě se lze účastnit i elektronické dražby a exekuce nemovitostí, která trvá tak dlouho, dokud jsou činěny nabídky. Sledujte portál dražeb nemovitostí a žádná výhodná koupě vám neuteče.