Bydlení Rekonstrukce

7 kroků k vytvoření vestavěné skříně

Vestavěná skříň na míru představuje skvělé řešení nedostatku úložných prostor. Nemáte vůbec tušení, jak může vaše skříň vypadat? Využijte online nástroj, který je snadný na obsluhu. Stačí projít 7 kroků, které vedou k vytvoření vestavěnky.

Online konfigurátor vestavěné skříně

V pohodlí svého domova si můžete vytvořit svou vysněnou vestavěnou skříň na míru. Stačí si otevřít online konfigurátor vestavěné skříně. Ten vás krok za krokem provede její vizualizací. 

Krok 1: Upřesnění základních parametrů skříně

Prvním krokem pro vizualizaci vestavěné skříně je upřesnění jejích rozměrů a počet vnitřních částí, tzv. modulů. V tomto kroku také upřesníte, zda máte zájem o vybavení skříně dnem, zadní stěnou nebo stropem.

Krok 2: Výběr materiálu pro výrobu skříně

Nejčastěji se korpus vestavěnek na míru vyrábí z laminátových desek, ale není problém nechat vyrobit skříň z masivu.

Krok 3: Vybavení interiéru jednotlivých modulů

Zde si vyberete vybavení jednotlivých modulů. K dispozici jsou police (pevné vs. výsuvné), šatní tyče, zásuvky, drátěné koše, různé typy věšáků nebo výsuvný botník. Do vestavěné skříně je možné zakomponovat také výsuvné žehlící prkno.

Krok 4: Způsob otevírání skříně

Otevírání skříně budete vybírat podle prostoru před skříní. Nejmodernější a nejžádanější jsou posuvné dveře. Ty oceníte tam, kde je prostor před skříní značně omezený. Další možností je klasické otevírání na panty. Nebo můžete zvolit něco mezi, a tou variantou jsou skládací dveře. 

Krok 5: Výběr rámů a kování

Rám drží celou skříň pohromadě. Vybírat můžete hliníkový rám, který je kvalitnější a vztahuje se na něj delší záruka než na rám z oceli. Tyto rámy jsou dostupné jak v kovových barvách, tak dřevěném dekoru.

Krok 6: Dveřní výplň

Při vizualizaci vestavěné skříně můžete sjednotit materiál korpusu a dveří nebo zvolit odlišné materiály. Dveře  lze nechat vyplnit přírodním materiálem jako je bambus či ratan, zrcadly s bezpečnostní fólií, ev. různými skly (barevným nebo bezpečnostním mléčným sklem).

Jste-li se svým výtvorem spokojeni, je před vámi poslední krok. Vyplnit kontaktní údaje a objednávku odeslat. Poté už pouze čekáte, až obdržíte cenovou nabídku.