Bydlení Ostatní

Ratanový nábytek je elegantním řešením pro exteriér i interiér

Ratanový nábytek si držel dlouhou dobu oblibou ve vztahu k vybavení teras či zahrad. Pryč jsou ale doby, kdy tento typ nábytku nepatřil nebo se nehodil do interiéru, dnešní druhy jsou velmi luxusního a neotřelého vzhledu, skrze který je možné dostat do bytu či domu trochu přírody v kombinaci s originalitou.

Ratanový nábytek může být zcela přírodní, nebo umělý. Záleží na tom, zda je základní surovinou ratan, tedy rostlina, nebo umělé vlákno, které liány ratanu napodobuje. I když někomu nemusí vyhovovat, je pravdou, že vykazuje větší odolnost – co se týče používání venku, kde je nábytek vystavován působení přírodních vlivů.

Druhy ratanového nábytku

Ratanový nábytek se primárně dělí na interiérový a exteriérový. Tyto druhy se tak od sebe odlišují nejen tím, pro jaká místa jsou určeny, ale také tím, jakého ratanu se k jejich výrobě využívá. Pro interiérový je to loupaný ratan, pro exteriérový neloupaný, aby byl více odolný. Díky povrchové úpravě je možné pořídit si ratanový nábytek v různých barevných provedeních, aby vždy korespondoval se stylem prostoru, pro který je určen. Jeho moderní vzhled navíc dotváří nejen hezké polstrování, ale také například kombinování s jinými materiály.

Ratanový nábytek prošel velkým vývojem, a proto se z něho nyní vyrábí nejen křesla či židle, ale také postele, komody či knihovny. Vnáší nejen do interiéru eleganci a originalitu, takže hledáte-li tip, jak vylepšit vybavení svého domu nebo bytu, nechte se inspirovat třeba právě ratanovým nábytkem.