Bydlení

Dětské povlečení

Zdraví spánek tvoří základ každého zdravého dítěte. K tomu, aby se vaše dítě dobře vyspalo mohou přispět i motivy na povlečení, protože navozují příjemnou atmosféru a povzbuzují dětskou fantazii. Děti se budou určitě probouzet s úsměvem, když se probudí vedle Taťky šmouly a podobně.

Jaký materiál je nejlepší?

Na trhu je opravdu hodně motivů a druhů dětského povlečení. Celkově se dá povlečení rozdělit do čtyř základních druhů dle materiálu, ze kterého je vyrobeno. Jde o bavlnu, která dobře saje pod, krep o který se nemusíte nijak starat, ba dokonce žehlit dále pak o flanel, který je sice na údržbu náročnější, ale je příjemný a o novinku mikrovlákno.

Jak je to s motivy?

Motivů se na našem trhu pohybuje skutečně hodně, platí ale bohužel, že čím slavnější postava tím dražší pak povlečení je. Pro nejmenší děti se vyrábí povlečení s motivy večerníčků, například Rákosníčkem nebo vílou Amálkou a tak dále.  Pro starší děti se vyrábí povlečení ve stylu Pána prstenů, letopisech Narnie a podobně.

Proč je někdy dětské povlečení drahé?

Pravdou je, že dětské povlečení s motivy známých a slavných hrdinů je poměrně drahé, určitě je nekoupíte za stejnou cenu jako klasické motivy. Bohužel firmy jsou nuceny platit licenční poplatky a ty samozřejmě promítnou do konečné ceny.

 Dělá se dětské povlečení i ve velikosti pro dospělé?

Samozřejmě ano! Dokonce i dospěláci si rádi lehnou do povlečení od Pirátů z Karibiku nebo se uloží do školy v Bradavicích. Všechny takovéto druhy povlečení se vyrábí i ve velikosti dospělého člověka, protože výrobci přišli na to, že ulehat vedle slavných a oblíbených hrdinů nechtějí jen děti.

Pro dětské postele je vhodné používat froté prostěradla, která jsou levná a lze je snadno prát.