Bydlení Dům a stavba

Poctivě udržovaná okna se vám odmění tepelným komfortem i úsporami. Jak na to?

Okna patří mezi nejdůležitější součásti našich domácností. Díky nim přivádíme do svého domova světlo a můžeme si částečně upravovat vnitřní teplotu. I přes jejich důležitost však drtivá většina lidí vůbec neřeší pravidelnou údržbu. Neudržovaná okna jsou přitom absolutní katastrofa. Jak se o ně starat?

Pouhé mytí nestačí

Pravidelné umývání je sice naprostý základ úspěchu, ale samo o sobě rozhodně nestačí. Na naše okna totiž postupem let působí opravdu pestrá škála vnějších vlivů, které je pomalu opotřebovávají.

Typickým příkladem je obyčejné gumové těsnění. To společně s časem tvrdne, přičemž ve výsledku popraská. Okna bez těsnění? Opravdu ne!

Přesně proto byste měli gumové těsnění alespoň jednou ročně pořádně promazat silikonovým olejem. Stejně tak mažte i všechny pohyblivé části (panty, kliky, řetízky a jiné). Tyto malé činnosti vám mohou ušetřit spoustu starostí.

Pokud vás už vyloženě trápí nějaké potíže, nedá se svítit – přichází čas na zavolání profesionálů. Dobrým příkladem je třeba servis oken Ostrava.

Bavíme se o zkušených řemeslnících, kteří jezdí po celém území Moravskoslezského kraje a provádí pravidelný servis i opravy oken a dveří. Hravě si poradí se seřízením oken, výměnou těsnění, promazáním okenního kování, namontováním pojistky proti větru, výměnou rezavých pantů, opravou okenního kování či kliky u oken a dveří.

Zajistěte si opravu co nejdříve

Na webových stránkách Ostrava – servis oken uvidíte kompletní seznam služeb, které tito odborníci poskytují. V případě poruchy oken však platí, že čím dříve si zajistíte opravu, tím méně riskujete totální zničení celé konstrukce.

Poničená okna navíc netěsní, takže zbytečně utrácíte za vytápění/chlazení. Pár stovek korun za opravu vám snadno ušetří tisíce a tisíce korun.