Dům a stavba Zahrada

Krycí plachty jsou praktickým pomocníkem na turistiku i do domácnosti

Celta neboli nepromokavá zakrývací plachta je nezbytným doplňkem vybavení toho, kdo rád spí ve volné přírodě pod širákem. Není nad to se uvelebit pod hvězdnou oblohou a nechat se ukolébat zvuky lesa ke spánku. Jistě, tento způsob trávení volného času není pro každého, protože to chce mít alespoň trochu dobrodružnou povahu. Nikdy nevíte, na co v lese narazíte. Takový funící ježek nebo štěkající srnec dokážou pořádně vylekat. Jaká nabídka zakrývacích plachet je na trhu?

Romantika pod hvězdami

Přespat do přírody chodí lidé v každém ročním období. Dokonce i v zimním čase, když krajinu pokryl sníh. Musejí mít vhodné teplé vybavení a samozřejmě také spacák, v němž nezmrznou. Před deštěm, sněhem i nepříjemným větrem je pak chrání zakrývací plachty, kterým trampové odjakživa říkají celty. Při jejich výběru je třeba dbát na to, aby nebyly příliš těžké. Společně s nimi se totiž v batohu nesou další věci, jež pro pochod v přírodě jsou nezbytné. Ideální hmotnost krycí plachty se pohybuje okolo jednoho kilogramu.

Zakrývací plachty využijete i na zahradě

Jako celta mohou posloužit krycí plachty s kovovými oky, kterými je možné je upevnit. Tyto plachty však nacházejí uplatnění i jinde než jen při turistice. Lze s nimi přikrýt dřevo na otop, automobil, seno pro králíky. V případě potřeby poslouží i při rekonstrukci střechy, aby nezateklo do domu, dokud není střecha hotová. Zakrývací nepromokavé plachty se vyznačují tepelnou stálostí, vydrží teploty v rozmezí minus 40 až plus 60 °C. V okrajích bývají zdvojené, aby byly pevnější. K dispozici jsou v modrém a zeleném provedení, je možné koupit také bílé nebo průhledné.