Bydlení Zahrada

Pergola poskytne zázemí pro příjemné posezení na zahradě

Posezení na zahradě je velmi příjemnou a relaxační činností. Pokud je navíc uskutečněna ve společnosti přátel a blízkých, dobrého jídla a pití, pak už nic nechybí k dokonalé spokojenosti. Aby vás však při něm nerušila nepřízeň počasí nebo zvídavé pohledy sousedů, je možné pořídit si jednoduchou stavbu, která na zahradě jasně vyznačí místo určené pro tyto chvíle. Řeč je o pergole, která je zároveň pěknou ozdobou daných míst.

Posezení na čerstvém vzduchu je výtečný způsob, jak strávit volné chvíle. Díky pergole však dostává zcela jiný rozměr, protože se nebudete muset obávat o narušení soukromí či ukončení zábavy předčasně kvůli dešti nebo zvedajícímu se větru.

Pergolu si můžete postavit sami

Ano, pergolu si můžete postavit sami. Není to nic, co byste nezvládli. Je však potřeba dodržet doporučovaný a léty prověřený postup. Ten začíná u vytvoření podlahy, kterou je sice možné ponechat přírodní, ale v případě deště to může znamenat proměnu v bahno apod. Poté se zaměřte vztyčení stojen, což jsou základní svislé sloupy, které tvoří hrubou kostru pergoly. Následuje krok, kdy je třeba tyto sloupy pospojovat a myslet na kompletní fixaci celé pergoly. Tu lze vyřešit s pomocí mřížek vložených mezi jednotlivé sloupy. Mřížky posléze poslouží i jako prostředek pro uchycení květin, rostlin, světel apod. V závěru vás čeká zastřešení a dovybavení doplňky, které mohou vyjádřit celkové naladění domácnosti, ke které tato oblíbená zahradní stavba náleží.

Pergola je řešením, hodící se pro jakoukoliv zahradu. Může být nejen zázemím pro zmiňované radovánky, ale také přístřeškem pro skladování nářadí, nástrojů a všeho, co se nehodí nechávat jen tak volně na zahradě.