Bydlení

Dekorační závěsy zútulní váš domov

shutterstock.com
shutterstock.com

Prvků, kterými je možné ozdobit interiér, existuje celá řada. Patří mezi ně i závěsy. Ty jsou navíc praktické a funkční. Zastíní prostor, omezují únik tepla a mohou schovat jisté nedostatky dané místnosti. V nabídce prodejců najdeme široké spektrum látek i jejich barev, vzorů a materiálů.

I když se na první pohled může zdát, že závěsy jsou jistým přežitkem a do domovů se vkrádají spíše jen žaluzie, případně rolety, opak je pravdou. Moderní typy jsou originální, minimalistické a plní přesně všechny požadavky trendy bydlení.

Zajímáte se o nové bydlení v Praze? Ročně se postaví tisíce nových bytů v Praze. Máte tak rozhodně z čeho vybírat.

Výhody závěsů ocení každá domácnost

V úvodu článku bylo nastíněno, jaká pozitiva s sebou mohou závěsy do domova přinést. Mimo to jim nelze upřít funkci ochrany soukromí. Nemusí být totiž určeny jen pro okna, mohou oddělovat třeba jednotlivé zóny v místnosti. Ideální jsou pak do malých bytů, kde se na jedné ploše nachází obývací pokoj, kuchyně a ložnice. Například pokud si koupíte garsonku v novostavbě v Praze. Nahradí příčku, na rozdíl od ní však neuberou z už tak malého množství centimetrů volného prostoru.

Jak vybrat?

Co se týče výběru, zvažte nejen to, zda se vám konkrétní závěs líbí, ale zda koresponduje se stylem místnosti. Pamatujte na materiál a možnosti uchycení nebo průhlednost a průsvitnost. Obecně platí, že do tmavších místností byste měli volit závěsy s větší mírou prostupnosti světla, světlejší místnosti si naopak mohou dovolit závěsy, které do nich moc světla nepustí.

Závěsy jako moderní dekorace

Závěsy lze nápaditě kombinovat. Zkuste pořídit několik kousků a nařasit je po stranách oken. Nemusíte je používat, budou výbornou dekorací i bez toho. Také jimi můžete doplnit poněkud strohé žaluzie, které se tak dočkají značného oživení. Ve všech směrech vám závěsy pomohou nastolit doma tu pravou domácí atmosféru, protože do nich můžete plně promítnout to, co máte rádi.

1 komentář

  1. Sháním závěsy do naší ložnice. Znáte nějaké takové, které opravdu zastíní??

Komentáře nejsou povoleny.