Dům a stavba

Tepelné čerpadlo Mitsubishi Zubadan patří ke špičce na trhu

ctcplzen.cz
ctcplzen.cz

Už dávno nemusíte topit pouze elektřinou, plynem nebo tuhými palivy. V domácnostech se čím dál více začínají prosazovat nové ekologické technologie, které šetří životní prostředí i vaší peněženku. Navíc lze získat na instalaci dotaci, která výrazně sníží dobu návratnosti. V dnešním článku se podíváme na tepelné čerpadlo Mitsubishi Zubadan, které patří ke špičce na trhu.

Tepelná čerpadla jsou alternativní možností vytápění

Pokud se nechcete dívat, že výše vašich účtů roste, můžete zvolit zcela jiný druh energie. Efektivní možností může být tepelné čerpadlo, které využívá okolní prostředí k výrobě energie. Tepelné čerpadlo se dá využít k topení, ohřevu vody užitkové nebo i bazénové.

K vytápění rodinného domu je vhodné například tepelné čerpadlo Mitsubishi Zubadan. Toto tepelné čerpadlo má princip vzduch/voda. Tepelné čerpadlo slouží jako zdroj energie domácnosti celoročně, dokonce je efektivní i ve vysokých mrazech.

Mitsubishi Zubadan pracuje i za extrémních mrazů

Tepelná čerpadla Zubadan si umí poradit i během tuhé zimy. Sto procent topného výkonu podává při stupních do -15°C. Umí topit ale i ve větších mrazech až do -25°C, kdy si udrží až 80 procent topné síly.

Tepelné čerpadlo je prostorově nenáročné, zdroj: ctcplzen.cz
Tepelné čerpadlo je prostorově nenáročné, zdroj: ctcplzen.cz

Nemusíte mít proto obavy, že mráz je překážkou funkčnosti tohoto tepelného čerpadla. Výhody tepelného čerpadla využijete ale i v létě. Mitsubishi Zubadan umí v rodinném domu také chladit a působit jako klimatizace. Pokud máte bazén, můžete čerpadlo zužitkovat i při vytápění bazénu a prodloužit si tak koupací sezónu.

Jak získat dotaci na tepelné čerpadlo v roce 2014?

V současné době lze požádat o dotaci v rámci programu Nová zelená úsporám. Žádosti můžete podávat v rozmezí 1.4. – 31.10.2014. Dotace se vztahuje na výměnu starého kotle za tepelné čerpadlo.

Mitsubishi Zubadan spadá do kateogie vzduch-voda, kde lze získat až 75 000 Kč (do výše 75% vložené investice) v případě současného zateplení nemovitosti.

Pokud neplánujete zateplovat, dotace se snižuje na 60 000 Kč (do výše 55% vložené investice).

Mitsubishi Zubadan se hodí do každé domácnosti

Tepelné čerpadlo Zubadan se dá uplatit téměř v každé domácnosti. Nezáleží na tom, zda ho použijete v novém rodinném domě nebo starším příbytku. Při instalaci tepelného čerpadla Zubadan se obejdete bez zemních prací.

Mitsubishi Zubadan se skládá z vnitřní a venkovní jednotky. Provoz zařízení je velice tichý a s velmi nízkými provozními náklady. Toto tepelné čerpadlo není náročné na prostor, a proto se hodí k umístění do libovolně velké stavby. Dimenzování výkonu se nastavuje podle tepelných ztrát.

Díky současným cenám energií má tepelné čerpadlo poměrně rychlou návratnost. U běžného rodinného domku se může roční úspora vyšplhat na dvacet i třicet tisíc korun, to už stojí za zvážení. Podle propočtů by návratnost investice tohoto tepelného čerpadla měla být zhruba šest let.