sedací souprava
Bydlení

Jakou sedačku vybrat do vašeho interiéru

Sedací souprava  je dominantou každého obývacího pokoje a rozhodně není vhodné její výběr podcenit. Na současném trhu je tak široká nabídka, že by nemělo být těžké zvolit si sedačku podle potřeb vaší rodiny a přitom odpovídající velikosti místnosti, kde bude stát.

sedací soupravy

Čalounění nebo kůže?

Kožené sedací soupravy jsou elegantní a luxusní. Vyrábějí se v mnoha barevných variantách, které hravě sladíte se zbytkem zařízení. Jejich pořizovací cena je ale vyšší, proto o ni musíte opravdu dobře pečovat, aby vám vydržela dlouho jako nová. Můžete si vybrat sedačku do klasického interiéru i hypermoderní typ podle nejnovějších trendů.

Čalouněné sedačky jsou praktičtější na údržbu, mnohem víc se hodí do bytů s malými dětmi. Kvalitní potahové látky různých barev a vzorů zaručují, že si spolehlivě vyberete sedačku do každého interiéru.

Vybírejte podle velikosti místnosti

Líbí se vám rohové sedací soupravy, ale máte malý obývací pokoj? V dnešní době už není problém pořídit si rohovou sedačku do menší místnosti, jen se musíte vyvarovat masivních a rozložitých modelů. Takové sedací soupravy se hodí do prostorných a reprezentativních interiérů. Vybírejte raději menší varianty s čistými rovnými liniemi a moderním designem a nebudete se muset snu o rohové sedačce vzdát. Obecně jsou ale do menších pokojů vhodnější klasické sedací soupravy.

Jezdí k vám často návštěvy?

Nemáme všichni v bytě tolik místností, abychom mohli jednu trvale zařídit jako pokoj pro hosty. Proto návštěvě většinou usteleme v obýváku. Kvalitní rozkládací sedací soupravy zcela nahradí letiště, takže se na nich pohodlně vyspí i dva lidé.

Rozkládací sedačky jsou také ideálním řešením do malých bytů – například do garsonky a všude tam, kde není místo pro samostatnou ložnici. Oblíbené jsou hlavně u mladých lidí, protože ve dne slouží jako elegantní sedačka, večer se pak několika jednoduchými pohyby změní na pohodlnou postel.