ochranné nátěry fasád
Bydlení Dům a stavba Reality

Plísně milují vlhkost. Jak se jich zbavit NADOBRO?

Nikdo je nemá rád, protože snižují životnost stavebního materiálu, a navíc jsou škodlivé. Plísně se objevují v interiérech i exteriérech a libují si ve vlhkém prostředí. Podle odborné literatury existuje několik tisíc druhů, ale v praxi lze narazit na několik desítek. Mohou mít bílou, zelenou nebo šedou barvu – vždy podle toho, na čem zrovna rostou. Nejčastěji se rozmnožují spórami a mohou putovat vzduchem i několik kilometrů.

Vzhledem ke své mikroskopické povaze plísně potřebují jen minimální množství živin. V praxi to znamená, že se jim daří téměř všude. Chcete-li se jich zbavit, musíte povrch důkladně vyčistit a poté aplikovat speciální nátěr proti plísni.

 Nátěr proti plísni

Plíseň se může objevit na fasádě novostavby i staršího domu. Nevybírá si a většinou se šíří velmi rychle. A jakmile se jednou objeví, vytvoří tzv. biofilm, který znehodnotí povrch fasády.

Prvním krokem je tedy důkladné vyčištění fasády. Kýbl s vodou a jar však nestačí. Skutečně efektivní je pouze omytí tlakovým čističem. I proto je vhodné kontaktovat specializovanou firmu, která k čištění fasád používá šetrnou techniku. Likvidace plísně pod taktovkou zkušených odborníků je vždy mnohem jistější.

Po vyčištění lze aplikovat ochranné nátěry fasád. Vhodně zvolený protiplísňový nátěr budově poskytne maximální možnou ochranu. Také v tomto směru není na škodu spolupráce s profesionály – ti vám doporučí kvalitní nátěr a v případě zájmu ho i aplikují.

 čištění fasád

Bez následné aplikace protiplísňového nátěru nemá vyčištění fasády od plísně smysl. Organismy se na fasádě zanedlouho objeví znovu a vám nezbude, než proces opakovat.

Chcete-li mít jistotu, že vaše fasáda bude po vyčištění a přemalování protiplísňovým nátěrem perfektně chráněna, obraťte se na odborníky z firmy AXIOM Real. Rádi vám zodpovědí veškeré dotazy a vytvoří nezávaznou kalkulaci dle dispozic vašeho domu.