Bydlení

Jak vyřešit vjezd do garáže u rodinného domu?

shutterstock.com
shutterstock.com

Součástí mnoha rodinných domů je také garáž pro automobily. Pokud i vy můžete parkovat přímo v garáži v domě, máte rozhodně velkou výhodu oproti těm lidem, kteří musejí využít parkovací stání u veřejné komunikace či v parkovacích domech. Je ale nutné vyřešit vjezd do garáže a také samotné zabezpečení garáže.

Vjezd na pozemek a volba vjezdové brány

První věcí, co je potřeba vyřešit, je vjezd na pozemek. Pokud je garáž přímo u komunikace (chodníku či silnice), tento problém řešit nebudete. Pokud ale do garáže zajíždíte přes zahradu, respektive příjezdovou cestu, bude potřeba počítat s úpravou vjezdu na pozemek. Ideálním řešením se jeví stavba vjezdové brány.

Existuje několik variant vjezdových bran. Asi nejlevnějším a zároveň i nejjednodušším řešením se jeví zvolit posuvnou vjezdovou bránu. Ta je tvořena jedním křídlem, které se pohybuje po podlahové kolejnici. Při otevírání se tak toto křídlo zasunuje podél plotu. Křídlo brány je přitom uchyceno na betonových sloupcích.

Pokud zvolíte posuvnou vjezdovou bránu, získáte snadný přístup na váš pozemek. Díky možnosti dálkového ovládání přitom nebudete muset při zajíždění či vyjíždění vylézat z automobilu, pouze stisknete tlačítko a brány se dá automaticky do pohybu.

Vjezd do garáže a výběr garážových vrat

Pakliže máte vyřešenu problematiku vjezdu na pozemek, je na místě se zaměřit na samotnou garáž a její zabezpečení. Pro domácí garáže rozhodně doporučujeme zvolit kvalitní a bytelná vrata, která zamezí vstupu do garáže cizím osobám.

Moderním zařízením pro tyto účely jsou sekční vjezdová vrata. Ta se hodí pro většinu klasických garáží, které jsou součástí rodinných domů. Jejich hlavními přednostmi jsou zejména vysoká spolehlivost, dlouhá životnost a také snadné ovládání. Kromě toho u nich není potřeba počítat s volným prostorem pro otevírání a zavírání, neboť se jednoduše zasouvají přímo do garáže, respektive pod její strop.

Vjezdová brána a garážová vrata jsou důležitými prvky, na které nesmíte zapomenout, pokud chcete mít doma funkční garáž pro svůj automobil. Díky těmto prvkům docílíte většího zabezpečení svého majetku.