Světelný LED řetěz s rampouchy
Bydlení Dekorace a bytový textil

Mezi vánoční dekorací nesmějí chybět světelné rampouchy

Jak si představujete zimu? Zasněžené stráně a sněhem posypané stromy? Napadnou vás zajisté i rampouchy. Proč ty v podobě vánočního osvětlení tedy nevyužít k vaší sváteční dekoraci. Vánoční světelné rampouchy jsou oblíbenými svítidly, které seženete za velice nízkou pořizovací cenu!

Světelné rampouchy dotvoří zimní náladu

I když bývá současná zima na sníh poměrně skoupá, zimní náladu si s pomocí světelných rampouchů vytvořit můžete. Je to ostatně poměrně snadné. Nabídka kamenných prodejen i internetových obchodů přichází s pestrým sortimentem vánoční dekorace. A proč ne, když se zdobení domů a bytů světly stalo v současné době módní záležitostí. Přispívá k tomu samozřejmě i to, že díky vánočních výzdobě si zpříjemníte své obydlí a vykouzlíte pohodovou atmosféru.

Mezi nejoblíbenější vánoční dekorace patří bezpochyby světelné řetězy a kabely neboli hadice. Ovšem ani zajímavé světelné rampouchy za nimi nepokulhávají. Je to možná právě proto, že jsou symbolem zimy. A když se na střeše domu rozsvítí svým do daleka zářivým světlem, hned je nálada o poznání lepší.

zajímavé světelné rampouchy

Bohatá nabídka v mnohých variacích

Pokud jste si jisti, že právě světelné rampouchy jsou tou pravou vánoční výzdobou pro váš dům, projděte si sortiment obchodů a vybírejte. Máte totiž z čeho. Můžete volit rampouchy s teple nebo studeně bílým světlem. Teplý odstín bílé barvy působí svým žlutavým nádechem spíše intimněji, zatímco studené světlo svítí blyštivě namodralým tónem. Pochopitelně, že lze zakoupit rampouchy i v jiné barvě než bílé. Jako zajímavá alternativa k ní je modré zbarvení. Ve spojení se zasněženou krajinou vypadá vskutku impozantně a nikdo z vašeho okolí je nepřehlédne.

Světelné rampouchy se vyrábějí také v různé délce, aby mohly být použité dle potřeb zákazníků. Některé varianty světelných rampouchů disponují zajímavými funkcemi – je možné si navolit:

  • blikající světlo
  • trvalé svícení
  • přerušované svícení
  • efekt vodopádu a podobně

Světelný LED řetěz s rampouchy je většinou vyrobený v transparentní barvě, aby nijak nenarušoval celkový dojem z dekorace. Délka napájecího kabelu bývá okolo 3 až 5 metrů, což může být dostatečné. Pokud však nestačí, je snadné použít prodlužovací kabel, aby bylo možné dosáhnout na zásuvku s elektřinou. Pohlídejte si však, aby byl kabel vhodný pro venkovní použití, pokud instalujete světelnou dekoraci v exteriéru.

Světelné rampouchy

Výhodné solární napájení řeší nepřítomnost zásuvek

  • Nemáte-li k dispozici elektrický proud a ani prodlužovací kabel nic neřeší, pak by bylo nejlepší zvolit světelné rampouchy na solární napájení. Jsou ideální na osvícení živých plotů nebo stromů na zahradě. Záleží však čistě na vás, kde se rozhodnete je umístit. V každém případě se jedná o ekologický výrobek, protože místo tradičně vyráběné elektřiny používá tu z obnovitelných zdrojů.
  • Síla slunečního záření v zimě stačí bohatě k tomu, aby během dne nabila akumulátor, který je součástí světelné dekorace s rampouchy. Po setmění se pak automaticky zapne svícení, které vydrží být v provozu prakticky po celou noc. A na druhý den opět přes solární panel se akumulátor nabije.
  • Toto řešení je šetrné k přírodě i k vaší kapse a stojí za to být použito. Ani nabídka solárních světelných rampouchů nestojí jen na jednom modelu, vybírat si můžete mezi různými variantami. Ne všechny však mají jednotlivé obchody v zastoupení. Proto je dobré si také prohlédnout nabídku prověřených internetových obchodů, které mají kladné ohlasy a recenze od svých zákazníků. Už méně je vhodné nakupovat vánoční dekoraci na tržnici. Velmi často bývají problémy s reklamací vadného kusu.

Rampouchy venku i uvnitř v bytě

I světelné rampouchy bývají vyráběné pro domácí a venkovní použití. Rozlišíte je snadno podle stupně krytí. Rampouchy na doma mají krytí v hodnotě IP 20, venkovní musejí mít minimálně IP 44 nebo IP 65, aby dokázaly odolávat vodě, nepřízni počasí a zvýšené mechanické zátěži. Venkovní rampouchy lze použít i v domácím prostředí, naopak to však nelze, pokud nechcete riskovat zkrat a z něho plynoucí další případné problémy.

Kde všude se budou světelné rampouchy dobře vyjímat?

Výběr místa, které zvolíte na umístění světelných rampouchů, záleží čistě na vašich potřebách a vkusu. Někomu se líbí mít jimi ozdobený střešní okap, další si rampouchy připevní nad vchod do domu, jiný je pověsí nad okno. V interiéru rampouchy můžete ozdobit například schodiště, kde jejich příjemná záře osvětluje jednotlivé stupně. Touto vánoční světelnou dekorací lze rozjasnit každý tmavý kout, který jinak působí v zimním čase pochmurně. Světlo mu dodá na optimistickém vzhledu a hned je na něho veselejší pohled.

Ostatně i to je záměr dekorativního vánočního osvětlení. Mělo by přinést radost do našich životů a naladit nás na sváteční notu. Vánoce jsou přece svátky klidu a pohody a o tu se musíte nějakým způsobem postarat. Sama mezi vás nepřijde.

Buďte na Vánoce předem připraveni

Až paní Zima zaťuká na vaše dveře a zeptá se, jestli jste připraveni na vánoční dobu, copak odpovíte? Máte-li už vybrané světelné rampouchy a víte, kam je doma umístíte, určitě ji vaše odpověď potěší. V opačném případě máte co dohánět. Naštěstí je nabídka obchodů v sortimentu světelných rampouchů dostatečná, ale spoléhat na to nemůžete. Co když vás druzí předběhnou a to nejlepší zboží vykoupí? Zásobte se včas, ať jsou vaše Vánoce opravdu pohodové.