tepelná čerpadla
Bydlení

Tepelná čerpadla vzduch/voda

Většina vlastníků nemovitostí si klade otázku, kde ušetřit svoje finance. K nejnákladnějším položkám domácího rozpočtu v rodinách patří hlavně spotřeba energií. Bez nich není možný běžný chod domácnosti, a přitom se jedná o položku, kde lze najít mezery a reálně uspořit i několik tisíc korun ročně.

Tepelné čerpadlo už patří k běžnému vybavení staveb

V současné době i ve stavebnictví přicházejí na řadu nové materiály, zateplovací technologie a úspornější systémy hospodaření s teplem. S nástupem nízkoenergetických staveb dnes budovy potřebují mnohem méně tepla, než tomu bylo v minulosti. A tak, když si položíte otázku, čím v domě vytápět, ty informované a ekologicky zaměřené jistě napadne využití tepelného čerpadla, které je velmi ekologickým zdrojem tepla.

Nízké pořizovací náklady a nenáročná instalace

Na trhu je k dispozici několik druhů tepelných čerpadel. Pokud sázíte na to, aby vás pořízení tohoto zařízení nestálo moc peněz, tak první volbou pro vás jistě bude čerpadlo typu vzduch-voda, kdy teplo je odebíráno ze vzduchu přes výparník tepelného čerpadla, přes který proudí venkovní vzduch. A vyrábějí se ve dvojím provedení – monoblok a dělený split systém. Momentálně je tento způsob vytápění budov považován stejně jako kondenzační plynové kotle za nejekonomičtější teplovodní vytápění.

Dotační programy vám s financováním vytápění pomohou

Je-li pro vás rozhodující skutečná úspora vašich financí, pak tepelná čerpadla Panasonic Aquarea o výkonu 4,5 až do 16 kW, které dodává a montuje společnost Klima Rapid, vykazují až o 78 % úsporu nákladů za vytápění oproti elektrickým topným systémům. Pro ty z vás, kteří chtějí využít nabídku dotačních programů Nová zelená úsporám a kotlíková dotace, bude jistě zajímavou informací, že pracovníci společnosti Klima Rapid jsou certifikovaní a splňují podmínky těchto programů pro dotace.