Bydlení

Rozkládací pohovka nejen pro nečekané návštěvy

zdroj: mabyt.cz
zdroj: mabyt.cz

Obliba rozkládacích pohovek v posledních několika letech stále vzrůstá. Jedná se o prvek, který vždy nalezne praktické využití. Rozkládací pohovka může sloužit k mnoha různým účelům. Mohou se stál velmi praktickým pomocníkem v případě návštěv, ale své využití mohou mít i pro nás.

Obyvatelé menších bytů je nejvíce vyhledávají

Největší obliba rozkládacích pohovek je u zákazníků, kteří bydlí v menších bytech. Jejich největší výhodou je fakt, že mohou být využívány jako sedací nábytek i jako postel. Právě tuto funkci ocení vlastníci menších bytů  nejvíce. Přes den používají pohovku k sezení, v noci naopak na ní tráví spánek.

Samozřejmě je nutné věnovat velkou pozornost výběru. Pokud budete svou rozkládací pohovku využívat trvale, měla by být vyrobena z kvalitních a odolných materiálů. Základem by měla být nosná kostra z masivního dřeva nebo z kovu. Ostatní materiály podléhají rychlejšímu opotřebování a jsou náchylné k poškození.

Jaké jsou druhy a tvary?

Nabídka tvarů a typů rozkládacích pohovek je samozřejmě velmi pestrá. Tvar může mít klasický rovný, může být i rohová nebo dokonce do oblouku. Tvar pohovky také určuje i rozkládací mechanismus. Ten je u každého druhu pohovky jiný a i na tento fakt si musíte dát pozor. Před nákupem si nejprve vyzkoušejte, zda vám bude rozkládací mechanismus vyhovovat. Některé mechanismy jsou natolik složité, že na jejich rozložení je potřeba hned několik lidí.

Rozkládací pohovka IKEA, zdroj: ikea.com
Rozkládací pohovka IKEA, zdroj: ikea.com

Bohužel ceny pohovek mnohdy neodpovídají jejich kvalitě. Především v případě netradičních tvarů pohovek platíte velké peníze především za samotný design. Drahá rozkládací pohovka neznamená automaticky kvalitní rozkládací pohovku. Některé levnější a klasické druhy pohovek jsou svou kvalitou mnohem vyšší, než jejich předražení moderní kolegové.