šatní skříň
Bydlení

Šatní skříně jako nutná součást vybavení bytu

Nebydlíte-li v rodinném domě se samostatnou šatnou, pak nezbytným vybavením vašeho bydlení budou také šatní skříně. Slouží k uložení nejen oděvů, ale třeba i ložního povlečení, které zabere poměrně hodně prostoru. Jaké možnosti se vám nabízejí?

šatní skříň

Nábytek na zakázku, nebo hotový

Místnost s atypickým prostorem si možná vyžádá výrobu šatních skříní přímo na míru, tedy na zakázku. S truhlářem se domluvíte na požadovaném vzhledu, použitém materiálu i počtu polic či šuplíků a můžete se těšit na hotový výrobek. V ostatních případech vás čeká prohlídka nabídky kamenných prodejen nábytku nebo také internetových obchodů, což je v době koronavirové pandemie zatím jediná možnost, jak se k nábytku dostat, když je většina obchodů zavřená. Šatní skříně obvykle stojí v ložnici, mohou ovšem doplnit i prostor chodby, kde slouží pro ukládání kabátů, bund a dalších oděvních doplňků.

Šatní skříň do ložnice i předsíně

V katalozích e-shopů se na internetu zboží hledá snadno. Doma na listování máte dostatek času a jednotlivé produkty si můžete důkladně prohlédnout. Možná může chybět možnost se osobně zeptat na určité podrobnosti prodavače. Toto však nahradí pečlivě vypracované popisky zboží. Pro vás jsou zásadní rozměry šatní skříně, abyste věděli, jestli se vám vybraný model bude do vaší ložnice vůbec hodit. Moderní je kombinace dveří skříní se zrcadly. Opticky zvětší místnost, hodí se tedy do nevelké ložnice, která bude působit prostornější. Zrcadlové dveře jsou náročnější na údržbu, protože zrcadlovou plochu je nutné udržovat v čistotě častějším leštěním. Ale s vhodnými čisticími prostředky ani toto nemusí být velký problém.

Oblíbené lamino hraje prim

Moderní šatní skříně bývají vyrobené z oblíbeného lamina v různých desénech. Mezi zákazníky si svou cestu vyšlapávají předevší odstíny bílé, wenge, dub sonoma, jež patří k nejčastěji nakupovaným. Nechybějí nezbytné police, šuplíky či šatní tyč jako základní vybavení. Skříně mohou být dvoudílné i třídílné.