stolové podnože
Bydlení

Osvětlení hraje v kuchyni velkou roli. Jaké konkrétně vybrat?

Osvětlení je nedílnou součástí domu. Zatímco před dům instalujeme zpravidla svítidla s pohybovým čidlem pro větší komfort, do kuchyní instalujeme zcela jiné druhy světel. Jelikož je kuchyně centrem domu a trávíme v ní poměrně hodně času, neměli bychom výběr toho pravého osvětlení podcenit. Svítidla totiž mají vliv na to, jestli se budeme či nebudeme v interiéru cítit pohodově. 

stolové podnože

Nejdříve volte centrální osvětlení

Kuchyně je centrem domu, jak již bylo zmíněno. A jelikož zde dochází během dne k několika úkonům, měla by být také vhodně osvětlená. Předně by nemělo chybět centrální osvětlení kuchyně, které vybírejte opět s rozvahou. Má vliv na celkový vzhled interiéru. Vámi zvolené svítidlo by tak kromě toho, že bude hodně intenzivní, mělo vypadat také originálně a nikoliv fádně. 

Dnes jsou populární hlavně závěsná svítidla, která vypadají opravdu velice stylově. Mohou být v podobě obyčejné žárovky s dlouhým kabelem, ale také mohou být kovová (to je také aktuální trend). 

Světlo patří i nad jídelní stůl

Podobným způsobem přistupujeme také k výběru ideálního osvětlení nad jídelní stůl. V tomto případě však klademe důraz také na tvar a velikost stolu. Je hloupost pořizovat si drobné svítidlo, pakliže máme velký, protáhlý stůl pro osm či deset osob. Bylo by to stejně praktické, jako dvě stolové podnože na čtvercový stůl.

Opět je však moderní sáhnout po závěsných svítidlech, jež krásně doplní interiér.

Bodová svítidla nad kuchyňskou linku

Tím však výběr ideálního osvětlení do kuchyně nekončí. Vaše pozornost by se měla zaměřit také na bodová svítidla, která najdou své místo hlavně nad kuchyňskou linkou. Na vaření přece potřebujete vidět, nebo ne? 

Bodová svítidla jsou zpravidla LED světla, která mají vysokou intenzitu, což potřebujete. Pokud nemáte, kam bodová světla umístit, řešením jsou také LED pásky, které jsou podobné intenzity. Navíc jejich aplikace je daleko snazší.