Bydlení Dům a stavba

Ohřívače vody

Ohřátí teplé vody je v dnešní době poměrně drahá záležitost, a tak by jste se měli výběru toho správného ohřívače, přesně pro vás věnovat poctivě.Rádi byste si pořídili nějaký ohřívač vody, ale nemůžete se rozhodnout, který je pro vás výhodnější? Přečtěte si náš článek a dozvíte se výhody, nevýhody obou typů.

Průtokový ohřívač vody

Průtokové ohrievače vody se od klasických bojleru liší v tom, že v sobě nezadržují vodu, ale naopak ji ohřívají při samotném proudění. Tento druh ohřívačů se dělí podle výkonu. Malý ohřívač vody, je ideální volbou pro začínající páry, pro které by bylo zbytečné pořizovat si zásobník na velké množství vody.

Hledáte stavebný materiál k zatepľovanie budov internetu?

Druhým typem jsou průtokové ohřívače velké, které již nemají oproti klasickému bojleru žádná omezení.

Bojler, neboli zásobník teplé vody

Tato varianta je nepostradatelná u vícečlenných rodin, kde je neustálá spotřeba teplé vody a hodí se, když máte dost velké množství horké vody v zásobě. Tyto výměníky v sobě pojmou velké množství vody a udržují ji stále horkou. Bojlery se vyrábějí buď svislé nebo horizontální.  I bojlery se rozdělují na malé a velké.

Jak je to s napájením?

Vodu v obou typech ohřívačů můžeme ohřívat buď pomocí plynu nebo elektřiny. Obě varianty mají své pro i proti.

Ohřev pomocí elektrického proudu

Elektrické ohřívače mají tu výhodu, že si je můžete velice jednoduše nainstalovat. Také jejich ovládaní je snadné, protože jsou opatřeny displejem, který vám s nastavením pomůže. Většinou na nich najdete i stupnici, podle které si můžete zvolit ideální teplotu vody.

Plynové ohřívače vody

Plynové ohřívače, jsou sice finančně výhodnější, ale jejich instalace je podstatně složitější a vyžaduje odborný přístup. Tento typ ohřívače přináší větší rizika, takže je opatřen spousta bezpečnostních prvků. Výhodou je, že je velice snadné získat rychle požadovanou teplotu vody.